GEFCO, İnovasyon Fabrikası kurdu

0
271

Tedarik zinciri hizmetlerinin küresel bir hizmet sağlayıcısı ve otomotiv lojistiğinde Avrupa önderi olan GEFCO Grubu, İnovasyon Fabrikası açtı. Grubun inovasyon stratejisinde önemli bir dönüm noktası niteliği taşıyan bu girişim, dünya çapındaki tüm GEFCO ofislerinde çalışan takımların yeni fikirler geliştirmelerine ve yaratıcılıklarını canlandırmalarına önemli katkılar sunacak.

Çalışanların inovasyon ruhunu güçlendireceğiz

GEFCO’nun İnovasyon Fabrikası, her bir çalışanın şirketin büyümesini destekleyecek çözümler üretme potansiyelini ortaya çıkarmak ve yenilikçi fikirler üretecek donanıma kavuşmasını sağlamak amacıyla kuruldu. Şirketin inovasyon kültürünü desteklemek üzere tasarlanan bu girişim sayesinde, yeni kavramlar üretecek şirket içi bir kuluçka merkezi yaratılması ve çalışanların yaratıcı ruhunun güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Yıl boyu açık olacak İnovasyon Fabrikası, adaylara takımlarla çalışma, projelerini teslim etme ve inovatif fikirlerini ortaya koyma fırsatı sunacak. GEFCO’nun tüm iş alanlarına uygulanabilecek olan bu projeler GEFCO’nun inovasyon ekseniyle uyumlu olmalı, müşterilerin ihtiyaçlarını karşlayabilmeli ve grup içinde ölçülebilir olmalıdır. Şirket içindeki uzmanlardan oluşan inovasyon izleme komitesi, bu ölçütler kapsamında oluşturulan tüm projeleri değerlendirmeye alacak. Seçilen takımlar İnovasyon Fabrikası’na davet edilecek ve buradaki uzmanların ve kaynakların yardımıyla projelerini başarıyla geliştirme şansı bulacaklar. Yapılan çalışmalarla ilgili ilk somut çıktılar oluştuktan sonra ücretli izne çıkacak olan katılımcılar, bu süreçte fikirlerini geliştirmeye odaklanacaklar.

Çalışanlarımızın yaratıcılık ve inovasyon ruhunu öne çıkarmak üzere tasarlanmış olan İnovasyon Fabrikası’nın açılışını duyurmaktan dolayı çok mutluyuz.” diyen GEFCO Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal, sözlerine şöyle devam etti: “GEFCO’nun hedefi müşterilere akıllı ve esnek tedarik zinciri çözümleri sunmaktır ve İnovasyon Fabrika’mızın sınırlarımızı zorlamaya ve büyümemizi hızlandırmamıza yardımcı olacağından eminim.

İnovasyonu yaymak

My car is here” isimli akıllı telefon uygulamasıyla, nihai müşteriye araç taşıyan nakliye hizmeti gibi uygulamalar veya müşterilerin araçlarını teslimattan önce çevrimiçi olarak görmelerini sağlayan 360° araç fotoğraf sistemi gibi sistemlere aşina olan firma, inovasyon ekosistemini geliştirmeye devam ediyor. GEFCO Grubu, 12 Haziran 2018’de Almanya’nın Bonn kentinde düzenlenen 2018 Avrupa Otomotiv Lojistiği Konferansı’nda My Car Is There (Arabam Orada) uygulamasıyla “İnovasyon Lideri” ödülünü aldı.

Şirket ayrıca inovatif gelişmeleri etkin olarak takip ediyor ve yeni teknolojilere uyum sağlamak için “test et ve öğren” yaklaşımını benimsiyor. Örneğin Fransa’da depo yönetimi için robotlar, İspanya’da ise depo stokları için drone’lar kullanılıyor. İnovasyonu hızlandırmak için start-up’larla işbirliği yapan GEFCO Grubu, birkaç yıl önce başlattığı yenilenme politikasıyla uyum içinde çalışacak olan İnovasyon Fabrikası sayesinde yakın zamanda başlatılan bu ortaklıklara önemli katkılar sunacak.

Şirket geçtiğimiz mart ayında binden fazla uluslararası start-up’ın geliştirilmesini destekleyen, küresel bir hızlandırıcı olan Techstars ile ortaklığını duyurmuştu. Bu işbirliği sayesinde GEFCO, dünyanın dört bir yanından gelen teknoloji şirketlerinin mümkün olan en iyi koşullarda büyüyebileceği uluslararası bir start-up kampüsü olan Partech Shaker ile de işbirliği yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here