AKO, lastik kaplamada tüm süreçleri tek çatı altında topladı

1
1090
Renault Trucks

Petlas’ı da bünyesinde barındıran AKO, lastik kaplama sektöründe dünyada etkin olarak kullanılan tüm lastik kaplama süreçlerini tek çatı altında topladı.

Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu (AKO) bünyesinde yer alan AKO Lastik Kaplama, sektörle ilgili dünyadaki gelişmeleri ve kullanılan tüm teknolojileri yakından takip ederek, buna uygun Ar-Ge ve yatırım stratejisi uyguluyor.

Lastik kaplama sektöründe pazar önderliğini elinde bulunduran ve yurt sathında yaygın hizmet yapılanmasıyla İstanbul, Ankara, Mersin ve Denizli’deki lastik kaplama fabrikaları ve Edremit, İzmir, Eskişehir’deki franchise üretici bayileri ile ‘Türkiye’nin kaplamacısı’ olarak anılan AKO Lastik Kaplama; Soğuk Kaplama, Sıcak Kaplama, Orbit Kaplama ve kaplamada kullanılan yüksek kalite soğuk sırt kauçuğu ve kaplama yardımcı malzemelerinin üretimi ile tüm ürün yelpazesini Contra markasıyla tek çatı altında topladı.

“Kaplama Ürün Değer Zincirinin Mihenk Taşıdır”

Türkiye’de lastik kaplama sektöründe yüksek kalite makine ve teknoloji yatırımlarının olmamasının lastik kaplama alanında küresel marka değeri oluşturmanın önüne geçtiğini vurgulayan AKO Lastik Kaplama A.Ş. Genel Müdürü Şevket Bacacı, Petlas’ın Ar-Ge ve kauçuk teknolojisi uzmanlığını, AKO Lastik Kaplama’nın satış, servis ve hizmet gücü ile bir araya getiren Contra markasının, bu alanda ezber bozduğunu dile getirdi. Şevket Bacacı, “Contra markamız, ülkemizde ve dünyada premium bir marka olma yolunda koşar adımlarla ilerliyor. Kaplama, iş makinası ve kamyon lastiklerinde ürün değer döngüsünde bir mihenk taşı olma özelliği taşır. Bir lastiğin asıl değeri ve kalitesi, iş bize vurduğunda, yani lastik kaplamaya girdiğinde kendisini gösterir.” şeklinde konuştu.

AKO Lastik Kaplama A.Ş. Genel Müdürü Şevket Bacacı

AKO Lastik Kaplama A.Ş. Genel Müdürü Şevket Bacacı, şunları vurguladı: “Kaplama sektörünün ülkemizdeki pazar payı yüzde 30-35 bant aralığında kitlenmiş olup gelişmiş ülkelerin ne yazık ki çok gerisindedir. Bu durumu pazarın büyümesi için bir fırsat olarak görüyoruz. Petlas ile birlikte yakaladığımız sinerji burada çok önemli. Kaplama sektörünü, yüksek kalite, teknoloji, servis ve hizmet yatırımlarımız ile yukarı taşıyacak; ülke kaplama direnç eşiğini kıracak tek grup AKO’dur. Bunun için tüm enerjimizi, sinerjiye dönüştürerek işimize kanalize ediyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz