Zürih, Scania biyogaz kamyonla geri dönüşüm döngüsünü kapatıyor

0
40
scania-zurich
Grün Stadt Zürich, yerel olarak üretilen biyogazla çalışan doğal gazlı bir Scania G 410 kamyona yatırım yaptı.

Zürih, yeşil bir kent ve Park ve Açık Alanlar Ofisi Grün Stadt Zürich, tüm kentsel alanın yüzde 40’ını yönetiyor. Çıraklar dahil 550 kişiyi istihdam eden departman, sokak ve park ağaçları, kentsel ormanlık alanlar, parklar, spor ve oyun alanları ve mezarlıklar gibi şehirdeki tüm halka açık yeşil alanların bakımını yapıyor.

Bu günlük faaliyetler büyük miktarda organik atık üretiyor ve bu nedenle Grün Stadt Zürich, yerel olarak üretilen biyogazla çalışan doğal gazlı bir Scania G 410 kamyona yatırım yaptı.

Yüzde 100 biyogazla çalışabiliriz

Grün Stadt Zürich Filo Müdürü Beat Schraner, konuyla ilgili olarak “Scania bize yüzde 100 biyogazla çalıştırabileceğimiz bir gaz motoru kullanma fırsatı sunuyor. Yakıt ikmali yapabileceğimiz büyük miktarlarda yeşil atığımız var ve böylece kapalı bir geri dönüşüm döngüsüne ulaşıyoruz.” dedi.

Zürih kentinin çevreye özel önem verdiğini ve departmanlarının rol model olmasının beklendiğini kaydeden Beat Schraner, şöyle devam etti: “Bu kamyonla bunu yapabiliriz ve bu nedenle günlük işlerimizi yürütmek için bizim için ideal araç budur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here