ZF, Nissan’dan Küresel Tedarikçi İnovasyon Ödülü aldı

0
236
ZF_REN_TriCam_whiteBG
ZF, otomotiv pazarı için geliştirilen ilk üç lensli akıllı kamera olan Tri-cam kamera teknolojisi ile 2020 Nissan Küresel Tedarikçi Ödülü’nü kazandı.

ZF, otomotiv pazarı için geliştirilen ilk üç lensli akıllı kamera olan Tri-cam kamera teknolojisi ile 2020 Nissan Küresel Tedarikçi Ödülü’nü kazandı. Tri-cam, Nissan Skyline modelinde sunulan Nissan ProPILOT 2.0 otonom sürüş teknolojisini destekliyor.

ZF Friedrichshafen AG CEO’su Wolf-Henning Scheider, “Bu prestijli ödül ve ProPILOT 2.0 gibi yenilikçi sistemlere katkıda bulunma fırsatı sunduğu için Nissan’a teşekkür ediyoruz. ZF, küresel otomobil üreticileri için gelişmiş güvenlik ve otomatik sürüş teknolojilerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi süreçlerine katkı sağlamaya tüm gücüyle devam edecek.” dedi.

Bu, ZF’nin 2014 yılından bu yana, kamera teknolojisi geliştirmesinden dolayı Nissan tarafından layık görüldüğü üçüncü İnovasyon Ödülü. 

Yenilikçi Tri-Cam, ZF’nin S-Cam4 kamera ailesinin bir parçası. Ürün, gelişmiş uzun mesafe algılama için 28° görüş alanına sahip bir telefoto lens ve iyileştirilmiş kısa menzilli algılama için 150° görüş alanına sahip bir balık gözü lens ile çalışıyor. Bu, özellikle Uzun Yol Sürücü Asistanı ve Trafik Yoğunluk Asistanı dahil yarı otonom sürüş fonksiyonları için geliştirilmiş birinci sınıf ADAS uygulama performansını sağlayan gelişmiş kısa menzil algılama ile gelişmiş uzun menzilli nesne algılama yeteneği sağlamaktadır.

ZF’nin yüksek hassasiyetli mekatronik ve görüş entegrasyonundaki uzmanlığını ortaya koyan ZF Tri-cam, kompakt ve esnek mekanik tasarımı ile şu anda piyasadaki en küçük çok lensli akıllı kamera teknolojisi. ZF, doğru menzil ve mesafe ölçümleri sağlayabilmek üzere, dahili ve harici kalibrasyonlar kullanarak komplike kamera lens koordinasyonunu gerçekleştiriyor.

ProPILOT 2.0, çok şeritli trafikte kullanım için tasarlanmış devrim niteliğinde bir otonom sürüş teknolojisi. Nissan, uygun koşullar altında tam otomatik sürüş modunda çalıştırılabilen, yoğun karayolu trafiğinde, uzun yolculuklarda ve şehiriçi trafik koşullarında sürücünün yükünü hafifleten bir direksiyon, gaz ve fren kombinasyonunu sunan ilk Japon otomobil üreticisiydi. Daha geniş ve daha uzun görüş alanları sunan üç lensli yeni konfigürasyon daha sofistike ve hassas işlevler sunuyor.

Bu ödül, ZF‘nin “Gör, Düşün ve Uygula” felsefesinin başarısını, tamamlayıcı sensör setiyle (kamera, radar ve lidar), elektronik kontrol üniteleriyle (PRO AI ve Safety Domain ECU) ve akıllı mekanik sistemleriyle (direksiyon, frenleme ve aktif süspansiyon sistemleri), sürücülü veya otonom sürüşlerdeki araç kontrol hassasiyetiyle vurguluyor.

İleriye dönük kamera teknolojisinin tasarımı, geliştirilmesi ve tedariğinde dünya lideri olan ZF, bir düzineden fazla önde gelen otomobil üreticisine ürün tedarik ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz