Yeni Toyota Corolla hibrit seçeneği ile tanıtıldı

0
622
Yeni Toyota Corolla Sedan

Üretilmeye başlandığı 1966 yılından bugüne kadar tüm dünyada 46 milyon adetten fazla tercih edilen “Efsane model” Corolla’nın 12’nci nesli yollara çıktı. Türkiye’de de üretilen yeni Corolla; hibrit sürümü, yüksek sürüş dinamikleri, lüks ve işlevsel kabini, prestijli tasarımı, kaza yapma riskini asgariye indiren en gelişmiş güvenlik özellikleri ve yüksek teknolojisi ile sedan otomobillerin standartlarını yeniden belirliyor.

Toyota’nın yeni küresel mimarisi TNGA GA-C platformunda tasarlanan Corolla, şimdi çok daha güçlü bir karaktere sahip olurken, prestijli duruşuyla dikkatleri üzerinde topluyor. Yeni Corolla’nın, hibrit sürümü 137 bin 500 TL’den, benzinli sürümleri ise hurda teşviği ile 95 bin 700 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni Corolla; Vision, Dream, Flame ve Passion sürümleriyle tüm Toyota plazalarda yerini alacak.

“Satış hedefimiz 2019’da 20 bin”

Mallorca’da gerçekleştirilen yeni Corolla’nın tanıtımında Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt yeni Corolla’yı heyecanla beklediklerini söyleyerek,”Şimdi görüyoruz ki beklediğimize değmiş diyebileceğimiz bir otomobile sahip olduk. 12’nci nesliyle şimdi çok daha gösterişli ve prestijli bir yapıya kavuşan Corolla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de markamızın lokomotifi olacaktır.” dedi. Bozkurt Corolla’nın Toyota için büyük öneme sahip olduğunun da altını çizerek, “Çok hassas bir sene olmasını beklediğimiz 2019 yılında, 8 bin adedi hibrit motor seçeneği olmak üzere toplamda 20 bin adet Corolla satmayı hedefliyoruz. Yeni nesil Corolla’da dizel motor seçeneği olsaydı, hibrit modelinin yüzde 8 – 10’un üzerinde daha fazla bir fiyatla piyasaya sunulacaktı. Normalde tersi olur hibrit daha pahalı bir teknolojidir. Fiyatı daha yüksek olması beklenir. ÖTV teşviği ile birlikte Corolla Hybrid’in tanıtım fiyatı çok ulaşılabilir bir seviyede oldu. Ülke olarak bir başka gurur kaynağımız yeni Corolla’nın ÖTV teşviği kapsamında yer alan hibrit sürümü ile birlikte Türkiye’de üretilecek olması. Şubat ayı ile birlikte Türkiye pazarına sunacağımız yerli üretim yeni Corolla ile daha geniş kitlelere ulaşacağımıza inanıyorum. Corolla yeni nesli ile Türkiye sedan otomobil pazarındaki ayrıcalıklı konumunu daha da ileriye taşıyacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here