Yeni Subaru Forester e-BOXER, çarpışma testinden 5 yıldız aldı

0
385
Subaru_Forester_2019_ODB
Yeni Subaru Forester e-BOXER’ın Avrupa’da satılacak sürümü, 2019 Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı’nın (Euro NCAP) güvenlik performansı testinden toplam beş yıldızla en yüksek puanı aldı.

Yeni Subaru Forester e-BOXER’ın Avrupa’da satılacak sürümü, 2019 Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı’nın (Euro NCAP) güvenlik performansı testinden toplam beş yıldızla en yüksek puanı aldı. 2017 ENCAP güvenlik testinden 5 yıldız alan Subaru XV de 2019 yılında e-BOXER sürümüyle en yüksek derecelendirme olan 5 yıldızı tekrar elde etmeyi başardı.

Yeni Subaru Forester e-BOXER, dört değerlendirme sınıfında da (Yetişkin yolcu, çocuk yolcu, yaya, güvenlik desteği), eşiğin çok üzerinde, oldukça yüksek puanlar elde etti.

Yeni Forester, Çocuk Yolcu Koruma Testi’nde sınıfının en yüksek puanını almayı başardı. Euro NCAP, resmi çarpışma testi raporuna göre, hem ön hem de yan bariyer testlerinde, her iki deney mankeninde tüm kritik vücut bölgeleri iyi bir şekilde korundu ve Forester değerlendirmenin bu bölümünden en yüksek puanı aldı. Testler, sistemin sağlam çalıştığını ve sistemin ödüllendirildiğini gösterdi. Sadece Çocuk Yolcu Koruması’nda değil, Forester aynı zamanda Yetişkin Yolcu Koruması’nda da Subaru için şimdiye kadar verilmiş en iyi puanı elde etti.

SUBARU-FORESTER-E-BOXER20MY_EC_
Yeni Subaru Forester e-BOXER

Yeni Forester, sahip olduğu üstün çarpışma güvenliği performansını Subaru Global Platform (SGP) sayesinde gerçekleştirdi. SGP, araçların gövde ve şasi rijiditesini önemli şekilde geliştirerek darbe sönümlenmesi mevcut modellerde yüzde 40 oranında iyileştiriyor. Bu sağlam gövde yapısı ile birlikte, SRS diz hava yastığı (sürücü koltuğu) dahil olmak üzere 7 hava yastığı gibi ek güvenlik özellikleri, Forester’ın çarpışma güvenliği performansını yükselten diğer etkenler oldu.

Subaru_XV_Hybrid_2017_ODB
2017 ENCAP güvenlik testinden 5 yıldız alan Subaru XV de 2019 yılında e-BOXER sürümüyle en yüksek derecelendirme olan 5 yıldızı tekrar elde etmeyi başardı.

Yeni Forester’da yer alan gelişmiş güvenlik teknolojileri aracı daha da güvenli hale getiriyor. Araç donanımında EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi standart olarak bulunuyor ve Gelişmiş Güvenlik Paketi’ne ek olarak sunuluyor. Paketin içerisinde; Subaru Arka Araç Takip Sistemi, Arka Çarpışma Önleyici Frenleme, Yan Görüş Kamerası ve Sürücü Dikkat Uyarısı yoldayken yorgunluk veya dikkat kaybı belirtilerini tespit ederek sürücüyü uyaran Yüz Tanıma Sistemi teknolojisi yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here