Yeni nesil Renault Trucks Master Red EDITION: verimli ve çok yönlü

0
1043
Renault Trucks Master Red EDITION
Renault Trucks, 2024 yılında yeni nesil Renault Trucks Master Red EDITION ticari araçları piyasaya süreceğini duyurdu.
Renault Trucks

Renault Trucks, 2024 yılında yeni nesil Renault Trucks Master Red EDITION ticari araçları piyasaya süreceğini duyurdu. Bu bağlantılı ve özelleştirilmiş teklif, çok çeşitli gövde tiplerine sahip ve Renault Trucks’ın profesyonellerin ihtiyaçlarına göre özel çözümler sunma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Renault Trucks, Renault Trucks Master Red EDITION‘ın en son sürümünü tanıtıyor: çok yönlü, bağlantılı ve kentiçi kullanım için optimize edilmiş bir ticari araç. Elektrikli sürümünde sessiz çalışması, kullanım sırasında CO2 yayımı yaratmaması ve tüm kentsel alanlara sınırsız erişim olanağı sunması ve bölge sakinlerinin yaşam kalitesini korumasıyla dikkat çekiyor.

Tamamen yeni, aerodinamik ve verimli bir araç

Renault Trucks E-Tech Master Red EDITION, büyük ölçüde tamamen yeni aerodinamik tasarımı sayesinde, önceki nesle kıyasla enerji tüketiminde yüzde 21’e kadar önemli bir azalma sağlıyor.

40 kWh veya 87 kWh aküye sahip elektrikli sürümler, 410 km’nin üzerinde WLTP menzili sunuyor.

Yeni, daha verimli bir motor platformuna sahip içten yanmalı sürümler, çok daha düşük C02 yayımları sunarken, 105 bg’den 170 bg’ye kadar güç değerleri ve artırılmış sürüş keyfi için yeni 9 vitesli otomatik şanzıman sunuyor.

Renault Trucks Master Red EDITION
Renault Trucks E-Tech Master Red EDITION, büyük ölçüde tamamen yeni aerodinamik tasarımı sayesinde, önceki nesle kıyasla enerji tüketiminde yüzde 21’e kadar önemli bir azalma sağlıyor.

Her etkinliğe göre uyarlanmış özelleştirilmiş bir teklif

Renault Trucks Master Red EDITION uyarlanabilirliği ve çok sayıda kişiselleştirme seçeneğiyle öne çıkıyor. Fabrikadan çıktığında araç, teslimat operatörleri için özel donanımlara sahip damperli, kapalı kasa veya van konfigürasyonlarında elde edilebiliyor. Renault Trucks ağı, her sektörün gereksinimlerini karşılamak için geniş bir yelpazede başka donanımlar da sunabiliyor.

Renault Trucks Master Red EDITION beş gövde tipiyle sunuluyor: şasi kabin (L2, L3), platform kabin (L2, L3), panel van (L2H2, L3H2), derin kabinli panel van (L2H2, L3H2) ve insan taşıyıcı.

Renault Trucks Master Red EDITION, üstyapı işlemlerini kolaylaştıran mekanik ve elektrikli özelliklerle önceden donatılıyor.

Renault Trucks ayrıca aracı daha da kişiselleştirmek için dört seçenek paketi tasarladı: 
– Teslimat operasyonlarını basitleştirmek için “Delivery“, 
– Kent merkezlerinde manevra yapmayı kolaylaştırmak “Parking Assist“, 
– Yük alanını optimize etmek için “Storage“, 
– Hem sürücülerin hem de yol kullanıcılarının güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için “Driver Assist“.

Renault Trucks Master Red EDITION
Renault Trucks Master Red EDITION ve Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION, sürücüye dönük kumanda paneli, 10,1 inçlik ikincil ekran, endüksiyonlu şarj cihazı ve Apple CarPlay ve Android Auto ile kablosuz uyumluluk, Google Hizmetleri’ne erişim, otomatik iklim kontrolü ve geniş depolama alanı gibi sürüş konforunu artıran özel donanımları standart olarak sunuyor.

Gelişmiş konfor ve güvenlik özellikleri

Renault Trucks Master Red EDITION ve Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION, sürücüye dönük kumanda paneli, 10,1 inçlik ikincil ekran, endüksiyonlu şarj cihazı ve Apple CarPlay ve Android Auto ile kablosuz uyumluluk, Google Hizmetleri’ne erişim, otomatik iklim kontrolü ve geniş depolama alanı gibi sürüş konforunu artıran özel donanımları standart olarak sunuyor. Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION aynı zamanda standart olarak dijital bir gösterge paneline de sahip.

Ayrıca yeni gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) güvenliği ve sürüş konforunu artırıyor. Yeni Renault Trucks Master Red EDITION, uyarlanabilir hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı, geri görüş kameralı park duyargaları (arka, ön ve yan), şerit asistanı, kör nokta uyarısı ve trafik işareti tanıma özelliklerine sahip.

Renault Trucks Master Red EDITION, azaltılmış dönüş yarıçapıyla optimum çeviklik sunarak kent merkezlerinin dar alanlarında manevra yapmayı kolaylaştırıyor.

Renault Trucks Master Red EDITION, markanın simgesi olan farklı tasarım öğelerine sahip. Öncelikle kırmızı şeritli radyatör ızgarasıyla dikkat çekiyor. Yanlarda Red EDITION armaları ve karakteristik arka kare amblemi bulunuyor. Kırmızı emniyet kemerleri, özel koltuk kılıfları ve paspaslar kabini kişiselleştiriyor.

Optimum üretkenlik için eksiksiz bir hizmet yelpazesi

İster dizel ister elektrikli olsun, Renault Trucks Master Red EDITION tamamen bağlantılı olup, yeni özel hizmetlerin geliştirilmesinin önünü açıyor. Kişiselleştirilmiş, dinamik bir bakım planı, servisin planlanmasını ve bakım işlemlerinin birleştirilmesini sağlıyor, böylece optimum çalışma süresi sağlanıyor. Sürücüler ayrıca özel bir uygulama aracılığıyla araçlarının durumu hakkında uyarılar alıyor.

Renault Trucks Master E-Tech Red EDITION, elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış kapsamlı bir hizmet yelpazesiyle destekleniyor: 
– Şarj tesislerinin denetimi, kurulumu ve bakımı, 
– Araç şarj programlama ve izleme vb.

Toplam maliyet kontrolü için Renault Trucks Finansal Hizmetler bir dizi finansman planı ve özel sigorta çözümleri sunuyor.

Renault Trucks Master Red EDITION
Renault Trucks Master Red EDITION, azaltılmış dönüş yarıçapıyla optimum çeviklik sunarak kent merkezlerinin dar alanlarında manevra yapmayı kolaylaştırıyor.

Renault Trucks ağının ağır hizmet uzmanlığı ticari araçlara da fayda sağlıyor

Ticari araç müşterileri, Renault Trucks‘ın ağır hizmet uzmanlığından ve dağıtım ve onarım ağının yoğunluğundan (Avrupa’da 1.400 bayi) faydalanıyor. Dizel ve elektrikli ticari araçların tamir ve bakım işlemleri uzman, eğitimli teknisyenler tarafından gerçekleştiriliyor. Ticari müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için Renault Trucks hızlı randevular ve uzatılmış çalışma saatleri (Cumartesi sabahları dahil) sunuyor.

Renault Trucks E-Tech Master Red EDITION’ın teknik özellikleri

– Azami yüklü ağırlık: 4 tona kadar
– Faydalı yük: 1,600 kg’ye kadar (üstyapı olmadan 3.5 t şasi kabin)
– Palet kapasitesi: 5 euro palete kadar 
– Elektrik motoru: Azami güç: 105 kW / Azami tork: 300 N.m 
– Aküler: 87 kWh’ye kadar 
– Menzil: Azami 90 km/s hız ile 400 km’ye kadar
– Şarj süresi: 30 dakika içinde yüzde 15’ten yüzde 80’e kadar (130 kW)
– Çekme kapasitesi: 2.5 tona kadar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz