Yeni nesil MAN kamyon sürücü bölümü Red Dot Ödülü kazandı

0
210
MAN_Reddot_2
Yeni nesil MAN Kamyon sürücü bölümü Red Dot Ödülü kazandı

Yeni MAN kamyon nesli, dijital sürücü bölümü sayesinde Red Dot Ödülleri’nden birisi olan Marka & İletişim Tasarım 2020‘yi aldı. Gösterge ve kontrol unsurlarının biçimsel, fikirsel ve etkisel olarak uyumlu sürücü ve uygulama odaklı etkileşimi, uluslararası jüriyi ikna etti.

Red Dot Kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Peter Zec, “Red Dot Ödülü kazananlarını başarıları nedeniyle içtenlikle kutluyorum. Bu payeyi kazanarak yaptıkları işin yüksek tasarım kalitesine sahip olduğunu kanıtladılar. İnandırıcı performansları sayesinde zorlu uluslararası katılımcıların olduğu bir alanda en tepeye yerleştiler ve kendileriyle ve başarılarıyla gurur duymayı hak ettiler.” dedi.

MAN Truck & Bus Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Andreas Tostmann, “MAN yeni kamyon neslini geliştirirken sürücünün işe dâhil olması gerektiği ve dikkatlerin üzerinde toplandığı odak noktası olacağı işin en başından belliydi. Çünkü biz bir üretici olarak sadece bu yolla sürücülerin gerçekte neye ihtiyacı olduğunu bilebiliriz. Müşterilerden ve ticari medyadan sayısız olumlu geribildirim aldık ve bu büyük ödülü kazanmak bir kez daha doğru yolda olduğumuzu kanıtladı.” diye konuştu.

MAN_Reddot_1
Red Dot Jürisi sürücü ve uygulama odaklı gösterge ve işletim kavramından ikna oldu.

MAN, yeni kamyon neslini geliştirirken çeşitli model, sürücü simülasyonları ve deneme pisti çalışmalarına 700’ün üzerinde sürücüyü de dahil etti ve böylece kullanıcının ihtiyaçlarını sürücü mahallinin tasarımına kattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here