Yeni Neoplan Tourliner’in Türkiye’deki ilk sahibi Topçam Turizm oldu

1
3549

Yeni Neoplan Tourliner’ın ilk teslimatı Topçam Turizm’e gerçekleştirildi. Üç hafta önce Antalya’da gerçekleştirilen yeni Neoplan Tourliner Türkiye tanıtımı için özel tasarım ve renklerle üretilen beş otobüsten üçü düzenlenen törenle teslim edildi. Topçam Turizm’in satın aldığı yeşil, lacivert ve gold/sarı renkli yeni Tourliner otobüsler 2+1 VIP düzeninde 38+1+1 yolcu sığasına sahip.

24-25 Mart 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen tanıtımla ilk kez Türkiye’de görücüye çıkan yeni Neoplan Tourliner, otobüs sektörünün önde gelen temsilcileri tarafından büyük ilgi görmüş ve talep toplamıştı.

Tanıtım sonrasında el sıkışıldı, hemen teslim edildi

Türkiye tanıtımında sergilenmek üzere özel tasarım ve renklerle üretilen 2+1 VIP oturma düzenli üç adet yeni Neoplan Tourliner, Türkiye seyahat sektörünün Tokat merkezli köklü firması Topçam’a satıldı. Tanıtım otobüsleri olan özel metalik boyalı gold/sarı, yeşil ve lacivert renkli ilk üretim yeni Tourliner otobüsler, 4 Nisan tarihinde düzenlenen özel bir törenle Topçam’a teslim edildi. Tokat Otogarı’nda düzenlenen teslimat töreni Topçam Turizm’in sahipleri Erkut Dizman ve Olgun Dizman ile firma yetkililerinin ev sahipliğinde gerçekleşti. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Otobüs Bölge Koordinatörü Ufuk Demirer’in katıldığı törende MAPAR Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin ve diğer firma yetkilileri de hazır bulundu. Törenin ardından yeni Neoplan Tourliner’lar ile kent turuna çıkılarak araçlar Tokat halkına tanıtıldı. Üç yeni Tourliner teslimatı ile birlikte Topçam Turizm’in tamamı MAN ve Neoplan araçlardan oluşan öz mal filosundaki araç sayısı 25’e ulaştı.

Erkut Dizman: “Hedefimiz hep daha iyisi, daha kalitelisi ve daha konforlusu

Yeni Neoplan Tourliner’ın tasarım, teknoloji, tasarruf, işletme giderleri ve konfor gibi birçok noktada çıtayı çok yukarılara taşıdığını kaydeden Topçam Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Dizman, “Yeni Tourliner’ı ilk gördüğümüzde, ilk tanıdığımızda hemen almaya karar verdik. Topçam Turizm olarak kaliteli hizmet vermeye, en üst seviyede konforlu yolculuk sunmaya odaklı bir gelişim stratejisi izliyoruz. Her alanda yaptığımız tüm geliştirmelerimizde hedefimiz hep daha iyisi, daha kalitelisi ve daha konforlusu. Yeni Tourliner tüm bu alanlarda olduğu gibi sağladığı ekonomiklikle de kendine sektör standartlarının çok üstünde zirve yarattı. Bu doğrultuda filomuzu teknoloji harikası bu üç güzel otobüsle güçlendirdiğimiz için de ayrı bir mutluluk ve onur yaşıyoruz.” dedi.

Topçam Turizm öz mal filosunun tamamı MAN ve Neoplan otobüslerden oluşuyor

Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Topçam Turizm Yönetim Kurulu Başkan Vekili Olgun Dizman ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu doğrultuda 2011 yılında filomuzun tamamını MAN ve Neoplan otobüslerle yeniledik. Böylece hem zamanı ve teknolojimizi güncel tutmayı garantiledik hem de filomuzu modelli araçlarla genç tuttuk. Bugün 2017 model ve zamanımızın, hatta geleceğin taleplerini karşılayan 2+1 koltuklu son teknoloji ve yakıt ekonomisi yüksek, yolcularımızın memnuniyetini sağlayacak geniş koltuklara ve konfora sahip üç adet yeni Neoplan Tourliner’ı filomuza kattık. Her açıdan böylesine gelişmiş otobüsleri Türkiye karayollarına ilk kez Topçam markası ile çıkarmak, Tokat halkına ve yolcularımızın hizmetine sunmak bizim için gurur ve onur kaynağıdır.

Tuncay Bekiroğlu: “Üstün nitelikleri yeni Tourliner’ı sınıfında adeta rakipsiz kılıyor

Seyahat sektöründe yeni bir dönem başlatacak nitelikleriyle yeni Neoplan Tourliner’ın her alanda yüksek standartların yeni referansını oluşturduğunu vurgulayan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, “Yeni Tourliner, her alanda yeniliğin, teknolojinin geldiği son noktayı işaret ediyor. Olağanüstü konforu, estetik iç tasarımı ve birinci sınıf işçiliği ile yolcuları etkileyerek onların evlerinde hissetmelerini sağlayan Yeni Tourliner; açık, keskin ve göz alıcı hatlara sahip tasarımı ve bi-xenon farları ile estetik ve dinamizmi mükemmel biçimde birleştiriyor. Yeni Tourliner’ın benzersiz tasarımı, aynı zamanda rüzgar direncinde orta sınıf bir otomobilin değerlerine sahip. Büyüyen kabin içi ve alt bagaj bölümleri daha kolay ve verimli bir yerleşim sunuyorlar. Geleceğin güvenlik ölçütlerini bugünden karşılamasına karşın, 60 kilo daha hafif olan yeni Tourliner, yolcu bölümünde koridorsuz zemin yapısı, özel koltukları, oldukça rahat diz mesafesi, standart uydu ve GPS antenleri ile seyahat konforunu da en üst düzeyde sunuyor. Bununla birlikte Euro 6C ile daha güçlü bir motora sahip olmasına karşın selefine oranla çok daha az yakıt tüketiyor. Bakım aralıkları uzun ve daha ekonomik işletme maliyetleri sunuyor. Yine standart olarak sunduğu ileri sürüş sistemleri, geliştirilmiş aktarma organları gibi daha birçok özelliği Yeni Tourliner’ı sınıfında adeta rakipsiz kılıyor.” dedi.

Can Cansu: “Yeni Tourliner hem yolcular hem kaptanlar hem de işletmeler için en ideal avantajları bir arada sunuyor

Yeni Neoplan Tourliner ile seyahat sektöründe geleceği bugüne taşıdıklarını kaydeden MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ise şöyle konuştu: “Yeni Tourliner’da birçok ileri teknoloji, birbiriyle uyumlu ve koordinasyon içinde mükemmel bir performans ortaya koyuyor. Çok daha iyi bir performansı, çok daha az yayım salınımı ve çok daha düşük bir yakıt tüketimi ile sunuyor. Standart sunulan MAN TipMatic otomatikleştirilmiş 12 ileri Easy-Start şanzımanı ile çevreci Euro 6C motoru, yeni Tourliner’da yüzde 10 yakıt optimizasyonu sağlıyor. Yine aracın standartları arasında yer alan EfficientCruise ve EfficientRoll sistemleri,  hem sürüş konforu ve yakıt tasarrufu sağlıyor hem de motor ömrünü uzatıyor. Yeni Tourliner’da kaptanlar da düşünüldü. Hem sürücü bölümünde hem de dinlenme alanlarında geliştirmeler yapıldı. Ayrıca araçların ikinci el değerleri de daha en baştan düşünüldü. Üstün nitelikleri ile ilerde ikinci el pazarının da en gözde otobüsleri olacağı şimdiden öngörülen Yeni Tourliner’da ek bagaj bağlantı sistemi de standart olarak sunularak, gelecekte Avrupa ikinci el pazarının kapısı daha bugünden açıldı. Özetle yeni Tourliner, hem yolcular hem kaptanlar hem de işletmeler için en ideal avantajları bir arada sunuyor. Her alanda sunduğu tüm bu ayrıcalıklı özellikleri ile Türkiye seyahat sektöründe yeni bir dönem başlatan, standartları zirveye taşıyan yeni Tourliner’ın kısa sürede pazarda çok önemli bir hareketlilik yaşatacağına ve başarılı bir satış grafiği yakalayacağına inanıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz