Yeni Clio E-Tech ve Yeni Captur E-Tech Plug-in

0
980
Yeni_Clio_E_Tech_ve_Yeni_Captur_E_Tech
Yeni Clio E-TECH 140 bg ve Yeni Captur E-TECH Plug-in 160 bg.

Renault Grubu, 2020 Brüksel Otomobil Fuarı’nda en çok satan iki modeli Yeni Clio’nun hibrit ve Yeni Captur’ün şarj edilebilir hibrit sürümlerinin dünya prömiyerini gerçekleştiriyor: Yeni Clio E-TECH 140 bg ve Yeni Captur E-TECH Plug-in 160 bg.

Herkes için sürdürülebilir mobilite yaklaşımında bir dönüm noktası olan elektrikli mobilitenin öncüsü ve uzmanı olan Renault Grubu, 10 yılı aşkın süredir elektrikli araç deneyimi çerçevesinde, dinamik ve verimli hibrit motor seçeneklerini müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Yeni_Clio_E_Tech_2
Yeni Clio E-TECH, şehiriçi kullanımının yüzde 80’ini tamamen elektrik modunda gerçekleştirerek içten yanmalı bir motora kıyasla şehiriçi kullanımda yüzde 40’a kadar yakıt tasarrufu sağlıyor.

Renault Grubu, hibrit sürümler ile birlikte pazarın en geniş elektrikli araç ürün gamını sunuyor: Yeni Clio E-TECH ile “full hibrit”, Yeni Captur E-TECH Plug-in ile “full plug-in hibrit” ve Yeni ZOE ile “%100 elektrikli”. Yakın bir zamanda Megane E-TECH Plug-in sürümünün de eklenmesi ile müşteriler, ihtiyaçlarına en uygun otomobili seçebilecek. Hibrit seçenekleri ile CO2 emisyonları ve uzun yolculuklarda bile yakıt tüketimi azaltılıyor.

Yeni Clio E-TECH, şehiriçi kullanımının yüzde 80’ini tamamen elektrik modunda gerçekleştirerek içten yanmalı bir motora kıyasla şehiriçi kullanımda yüzde 40’a kadar yakıt tasarrufu sağlıyor. Yeni Captur E-TECH Plug-in 135 km/s azami hızda karma kullanımda (WLTP) 50 kilometre, şehiriçi kullanımda ise (WLTP şehir) 65 kilometre boyunca %100 elektrikle kullanılabiliyor.

Yeni_Clio_E_Tech
Yeni Clio E-TECH 140 bg

Renault’nun %100 elektrikli ve içten yanmalı motorlu B segment ürün gamına ek olarak, Yeni Clio E-TECH ve Yeni Captur E-TECH Plug-in hibrit motorlar, her ihtiyaca uygun özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu segmentte müşterilerin beğenisine sunulan hibrit sürümlerle birlikte, artık elektrikli otomobil deneyimi daha erişilebilir hale geliyor.

Renault’nun pazara sunduğu yeni hibrit motorlar, İttifak’ın deneyim ve sinerjisine dayanıyor. Renault Grubu, 2022 yılına kadar %100 elektrikli 8 model ve hibrit & şarj edilebilir hibrit 12 modeli ürün gamına ekleyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here