Renault Trucks, WFP ve ortakları, alanında ilk taşımacılık eğitim merkezini Batı Afrika’ya getiriyor

0
944
Renault_Trucks_Birlesmis_Milletler_Dunya_Gida_Programi_WFP
Carrier, Renault Trucks ve Toyota Tsusho gibi sektörünün önde gelen oyuncularını bir araya getiren Gana Hükümeti ve WFP, alanının ilk örneği olan merkezde yılda 400 kişiye kadar ücretsiz online ve uygulamalı eğitim sunacak.

Renault Trucks, Batı Afrika genelinde taşımacılık ve lojistik kapasitelerini artırmayı amaçlayan Gana, Accra’da birinci sınıf bir Taşımacılık Eğitim Merkezi kurmak için diğer küresel şirketler ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ile ortaklık kuruyor. Merkez, lokal ulaşım pazarlarına yeni uzmanlar kazandıracak ve onların gıda ve ilaç gibi hayati önem taşıyan ürünleri bölge genelinde daha verimli şekilde ulaştırmaları için gerekli donanımı sağlayacak.

Carrier, Renault Trucks ve Toyota Tsusho gibi sektörünün önde gelen oyuncularını bir araya getiren Gana Hükümeti ve WFP, alanının ilk örneği olan merkezde yılda 400 kişiye kadar ücretsiz online ve uygulamalı eğitim sunacak. Karayolu taşımacılığı, filo yönetimi ve ısıya duyarlı ürünlerin güvenli taşınması konularında en iyi uygulamalar konusunda eğitimler verilecek. İnsani yardım kuruluşları, hükümette ve yerel özel sektörde görevli olan personeller, bu eğitimlere katılacak.

WFP Tedarik Zinciri Direktörü Alex Marianelli, açıklamasında “Son birkaç yılda, güçlü ve dayanıklı tedarik zincirlerinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Bu eğitim merkezi, Batı Afrika’da daha güçlü tedarik zincirleri oluşturmaya yönelik kritik bir adım. WFP, Batı Afrika’da uzun bir geçmişe sahip. Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmaktan ve iş partnerlerimiz sayesinde lider uzmanlar aracılığıyla en son bilgilere erişim sağlayacak olmaktan heyecan duyuyoruz.” diye konuştu.

Tedarik zincirinde artan yerel kapasiteler ve uzmanlık, WFP’nin Batı Afrika’daki savunmasız topluluklarda acil durum ve direnç sağlama operasyonlarını destekleyecek.

Merkezin inşaatının, mevcut WFP Birleşmiş Milletler İnsani Müdahale Deposu operasyonlarının bir parçası olarak Gana Hükümeti tarafından bağışlanan arazide, Japonya Hükümeti’nin mali desteğiyle bu yıl başlaması planlanıyor.

Merkez aracılığıyla iş ortakları ve paydaşlar, eğitim fırsatlarının eksikliği ve sınırlı teknik bilgi de dahil olmak üzere Batı Afrika genelinde ulaştırma sektörünün gelişimini engelleyen zorlukları ele almayı amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here