Volvo Trucks 2019’un ilk yarısında son 20 yılın en yüksek pazar payına ulaştı

0
490
temsa_volvo_trucks
2019 yılının ilk yarısı itibariyle yüzde 59 daralan ağır kamyon pazarında yüzde 7.3 pazar payına ulaşan Volvo Trucks, 16 ton kamyon ve çekici pazarında ise haziran ayında yüzde 10.2’lik pazar payı yakaladı.

Volvo Trucks markasının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Temsa İş Makinaları’nın açıkladığı 2019 ilk yarıyıl sonuçlarına göre daralan pazara rağmen pazar payını yüzde 7.3’e çıkarmayı başaran Volvo Trucks aynı zamanda son 20 yılın en yüksek pazar payına ulaştı.

Temsa İş Makinaları’nın distribütörlüğünü 2017 yılından bu yana yürüttüğü Volvo Trucks, müşteri odaklı yaklaşımı ve kişiye özel çözümleriyle kararlı büyümesini sürdürüyor. 2019 yılının ilk yarısı itibariyle yüzde 59 daralan ağır kamyon pazarında yüzde 7.3 pazar payına ulaşan Volvo Trucks, 16 ton kamyon ve çekici pazarında ise haziran ayında yüzde 10.2’lik pazar payı yakaladı.

Temsa İş Makinaları ile işbirliği sonrasında Türkiye’deki konumunu güçlendiren Volvo Trucks, 2019’un ilk yarısında yakaladığı bu pazar payları ile şimdiye kadar Türkiye’deki en büyük hacmine ve son 20 yılın en yüksek pazar payına ulaştı. Volvo Trucks, önümüzdeki dönemde Temsa İş Makinaları’nın hizmet odaklı bakış açısıyla daha da büyümeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here