Volvo Group, bir milyondan fazla bağlantılı araç teslim etti

0
1614
volvo-onemillion
Volvo Group; kamyon, otobüs ve iş makinalarını içeren bir milyondan fazla bağlantılı araç teslim etti.

Volvo Group; kamyon, otobüs ve iş makinalarını içeren bir milyondan fazla bağlantılı araç teslim etti. Bağlantılı araçlardan elde edilen veriler, araç ve makina çalışma süresini uzatarak, yayımları ve gürültüyü azaltarak ve trafik ve inşaat sahası güvenliğini yükselterek verimliliği artırmak için kullanıldı.

Volvo Group CEO’su Martin Lundstedt, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bağlantılı çözümler müşterilerimiz için artırılmış araç ve iş makinası çalışma süresini; sürücüler, operatörler ve yolları kullanan diğer paydaşlar için daha fazla güvenliği ve tabii ki daha az karbordioksit yayımı getiriyor. Bugün Danimarkalı müşterimiz GSV Materieludlejning’e yaptığımız dört adetlik ekskavatör teslimatıyla kritik bir eşiğe ulaşarak bir milyon bağlantılı araç sayısını aştık.

Volvo-ce-connectivity-milestone_
Volvo Group, Danimarkalı müşterisi GSV Materieludlejning’e yaptığı dört adetlik ekskavatör teslimatıyla kritik bir eşiğe ulaşarak bir milyon bağlantılı araç sayısını aştı.

Düzenlenen törenle araçların anahtarlarını GSV Materieludlejning CEO’su Dan O. Vorsholt’a veren Volvo İnşaat Makinaları Danimarka Genel Müdürü Jens Ejsing ise şunları söyledi: “Bu Volvo Group için çok önemli bir an ve sadece sağlam ve işe uygun değil, aynı zamanda müşterilerin günlük işlerini kolaylaştırmak için bağlantılı çözümlerle gelen makinaları teslim etmekten dolayı mutluyuz.

Gitgide daha çok insanın kentlerde yaşamasıyla daha iyi altyapının yanı sıra insanların ve eşyaların taşınmasına olan ihtiyaç artıyor.

Volvo-CE-hits-pioneering-connectivity-milestone_01
Volvo İnşaat Makinaları Danimarka Genel Müdürü Jens Ejsing, araçların anahtarlarını GSV Materieludlejning CEO’su Dan O. Vorsholt’a verdi.

Volvo Group CTO’su Lars Stenqvist, “Volvo Group bağlantılı araçlarda öncü ve biz bağlantılılıktan elde ettiğimiz bilgiyi ve kavrayışı inovasyon döngüsünü hızlandırmak için müşterilerimiz ve diğer ortaklarla stratejik ittifaklarda kullanıyoruz.” dedi.

Volvo Group, bağlantılı ürünlerden ve inşaat makinalarından gelen verileri müşterilerin yanı sıra tüm topluma gerçek değer sağlayacak çözümler geliştirmek için kullanıyor.

7900-Electric-Articulated-2019-E-mobility-range_Blue-zone
Volvo otobüsler; yayım bölgeleri, gürültü bölgeleri ve sınırlı hız bölgeleri gibi yerel trafik kısıtlamalarına uymak için aracın indirdiği veriyi kullanmasını sağlayan Bölge Yönetimi’ni kullanıyor.

Örneğin bağlantılı Volvo otobüsler; yayım bölgeleri, gürültü bölgeleri ve sınırlı hız bölgeleri gibi yerel trafik kısıtlamalarına uymak için aracın indirdiği veriyi kullanmasını sağlayan Bölge Yönetimi’ni kullanıyor.

İnşaat makinası, kamyon ve otobüs sahipleri için çalışma süresi son derece hayati. Toplanan veriler sayesinde, kritik parçalardaki aşınma öngörülebiliyor, servisler planlanabiliyor ve yedek parçalar önceden sipariş edilebiliyor. Tüm bunlar aracın çalışmadığı süreyi azaltıyor, dolayısıyla verimliliği artırıyor. Örneğin Renault Trucks, yeni Excellence Predict teklifiyle tam da bunu sağlıyor.

renault-trucks-un-million
Toplanan veriler sayesinde, kritik parçalardaki aşınma öngörülebiliyor, servisler planlanabiliyor ve yedek parçalar önceden sipariş edilebiliyor. Tüm bunlar aracın çalışmadığı süreyi azaltıyor, dolayısıyla verimliliği artırıyor.

Volvo Connect sistemi, Volvo kamyon müşterileri için tüm dijital ve bağlantılı hizmetleri tek bir arayüzde bir araya getiriyor. Bu sayede günlük kamyon operasyonları sorunsuzca gerçekleştiriliyor.

İnşaat makinalarında CareTrack filo yönetim sistemi müşterilerin ve satıcıların verimlilik verisini takip etmelerine olanak sağlıyor.

Son olarak İsveçli müşteri NCC için iş makinası operatörünün ve kamyon sürücüsünün yük sığasını gerçek zamanlı olarak takip edebilmesi için bir ağırlık kontrol çözümü geliştirildi. Sonuç daha yüksek verimlilikte bir taşıma çözümü ve daha düşük çevresel etki oldu.

VolvoTrucks-connected
Volvo Connect sistemi, Volvo kamyon müşterileri için tüm dijital ve bağlantılı hizmetleri tek bir arayüzde bir araya getiriyor. Bu sayede günlük kamyon operasyonları sorunsuzca gerçekleştiriliyor.

Volvo Group Bağlantılı Çözümler Başkan Yardımcısı Anna Westerberg, şöyle özetledi: “Bağlantılılık taşımacılık endüstrisini dönüştürüyor. Toplanan verilerden elde edilen kavrayış müşterilerimiz ve tüm toplum için değere dönüşüyor ve taşımacılığı daha verimli, sürdürülebilir ve güvenli hale getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here