Volvo, Avrupa’nın en büyük elektrikli otobüs siparişini aldı

0
1443
volvo7900-electric
Volvo 7900 Elektrikli Körüklü, eşdeğer bir dizel otobüse göre yüzde 80 oranında daha az enerji tüketerek 150 yolcu taşıyabiliyor.

Volvo Buses, Avrupa’da tek seferdeki en büyük elektrikli otobüs siparişini aldı. Volvo Buses, 2020’den başlayarak Transdev’e 157 adet elektrikli körüklü otobüs tedarik edecek. Otobüsler Göteburg’da birçok güzergahta çalışacak. Otobüslerin devreye girmesiyle yayımlar ve gürültü önemli oranda azalacak ve elektrikli otobüsler hassas alanlarda ya da özel kısıtlamaların olduğu bölgelerde kullanılabilecek.

Volvo Buses Başkanı Håkan Agnevall, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “157 adetten az olmayan Avrupa’nın tek seferdeki en büyük elektrikli otobüs ihalesini almaktan dolayı çok mutluyuz. Volvo, elektromobilite ve sürdürülebilir toplu taşımada bir öncü. Kentler için araçları, hizmetleri ve dolum altyapısını içeren bütüncül bir sistem perspektifine sahibiz. Güzergah operatörleri ve yolcular için yüksek güvenilirlik ve yüksek hizmet seviyesi sunan çözümlere odaklanıyoruz. Bu büyük sipariş, talepkar yüksek sığalı toplu taşımacılık ihtiyaçları için elektrikli otobüslerin şimdiden sürdürülebilir ve finansal olarak uygulanabilir bir çözüm olarak kabul edildiğini kanıtlıyor.

Transdev İsveç CEO’su Gunnar Schön ise şunları söyledi: “Transdev bugün Avrupa’nın önder elektrikli otobüs işletmecisi ve elektrikli tahriğe geçişte hangi zorlukların olduğunu biliyoruz. Bu nedenle gerçekten bütüncül yaklaşıma sahip bir ortak, otobüsleri ve dolum altyapısını mükemmel bir çalışma süresiyle zamanında teslim edecek bir ortak seçmek için çok çalıştık. Volvo’nun kendi kenti olan Göteburg’da kentiçi otobüs operasyonları için Volvo’yu ortak olarak seçtiğimizi açıklamak son derece tatmin edici.

Tüm otobüsler çok kısa bir süre önce tanıtılan Volvo 7900 Elektrikli Körüklü modelinden oluşuyor. Volvo Elektrikli Körüklü, eşdeğer bir dizel otobüse göre yüzde 80 oranında daha az enerji tüketerek 150 yolcu taşıyabiliyor. Volvo Elektrikli Körüklü yüksek yolcu sığasını düşük işletme maliyetleriyle bir araya getiriyor. Otobüsler, mümkün olan en verimli operasyonu sağlamak için endüstrideki ortak dolum arayüzü OppCharge’ı kullanarak güzergah üzerindeki hızlı dolum istasyonlarında doldurulacak. Elektrikli otobüslere ek olarak sipariş bölgesel operasyonlar için biyodizel ile çalışan 27 Euro 6 otobüsü de kapsıyor.

Gunnar Schön, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir mobilite tedarikçisi olarak bizim için yolculara iyi bir hizmeti ve işlevsel araçları sunmak her zaman hayatidir, ancak sürücülerimizin de iyi bir ortamda çalışmaları çok önemli. Yeni otobüsler, özellikle sessiz elektrikli olanlar, sadece temiz kentler anlamına gelmiyor, aynı zamanda günlük çalışma ortamını da iyileştiriyorlar.

Håkan Agnevall, konuşmasını şöyle özetledi: “Kent sakinlerine yakın bir şekilde yayımsız ve sessiz bir toplu taşıma elde ettiğimiz için elektromobilite kentsel planlama için heyecan verici fırsatlar yaratıyor. Volvo, elektrikliye geçişte bir önder ve oturanları için uzun vadeli sürdürülebilir toplu taşıma çözümleri oluşturmayı isteyen kentler için bir ortak olmayı amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here