Vitesco Technologies üç kategoride birden “2021 Alman Ödülüne” layık görüldü

0
220
Vitesco_Technologies_Brand_Design_2__2_
Vitesco Technologies, üç kategoride birden 2021 Alman Ödülü'ne layık görüldü.
Renault Trucks

2019 yılında Continental AG Güç Aktarma Organları Bölümü altında yeni bir unvanla bağımsız bir şirket haline gelen ve bu kapsamda yeni bir marka kimliği benimseyen Vitesco Technologies, üç kategoride birden 2021 Alman Ödülü‘ne layık görüldü. Vitesco Technologies, “Kurumsal Kimlik” ve “Marka Kimliği” kategorilerinde ödül kazanırken “Web” kategorisinde de “mansiyon” ödülüne de layık görüldü.

Markanın yeni görünümüyle sektörde farklılaştığını ve bu farklı tasarımla 2021 Alman Ödülü‘ne layık görüldüğünü belirten Vitesco Technologies İletişimden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Anne-Kathrin Bräu, “Titiz bir geliştirme sürecinin ardından yeni bir marka yaratmayı başardık. Sürdürülebilir mobilite için modern güç aktarma teknolojilerinin geliştiricisi ve üreticisi olarak, şirketin marka kimliğinin görselleştirilmesi bizim için oldukça önemliydi. Yeni kimliğimiz kendi renk dünyalarıyla görsel dilini ve tanımlanmış şirket değerlerini ifade eden bir simgesel canlandırma anlamına geliyor. Bu simgeleri ise tutku, iş birliğine hazır ve öncü olarak nitelendirebiliriz.

Vitesco_Technologies_Brand_Design_2__1_
Vitesco Technologies, “Kurumsal Kimlik” ve “Marka Kimliği” kategorilerinde ödül kazanırken “Web” kategorisinde de “mansiyon” ödülüne de layık görüldü.

Otomotiv Marka Yarışması ve Red Dot Tasarım Ödülü‘nün ardından, Alman Tasarım Ödülü, Vitesco Technologies‘in marka imajının takdir edildiği üçüncü etkinlik oldu. Bu ödül, dünya çapında en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor. Uluslararası uzman bir jüri, her yıl inovatif ürün ve projeler ile bunların uluslararası tasarım alanında öncü olan üreticilerini veya tasarımcılarını ödüllendiriyor.

Latince ‘hayat’ anlamına gelen vita kelimesinden gelen ‘Vitesco’ ismi Vitesco Technologies’in enerjisini, süratini ve çevikliğini ifade ediyor. Bu özelliklerini marka logosunda da akıcı geçişlerle gösteren Vitesco Technologies’in logosunun başında yer alan ‘V’ harfi merkezi dinamik markayı sembolize ediyor. Marka kimliğinin renkleri ağırlıklı olarak göz alıcı sarı ile beyazdan oluşuyor. Bu yeni, taze görünümü ve  yarattığı his ile  web sayfası, sosyal medya ve intranet gibi tüm dijital kanallarda eşsiz bir imaj yaratıyor.

Vitesco_Technologies_Brand_Design_2__3_
Alman Tasarım Ödülü, Vitesco Technologies’in marka imajının takdir edildiği üçüncü etkinlik oldu. Bu ödül, dünya çapında en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor.

Özel olarak geliştirilen ve yüksek tanınma değerine sahip simgeler, Vitesco Technologies‘in çevrimiçi varlığı ile birleştiğinde önemli bir rehberlik görevi üstleniyor. Bu rehber niteliğindeki çalışma sayesinde Vitesco Technologies ödül töreninde “Web Kategorisinde Mükemmel İletişim Tasarımı” mansiyon ödülüne layık görüldü. Şirketin web sayfasında bulunan ve tüm sembolleri bir araya getiren simge kütüphanesi, yeşil mobilitenin yaratıcı ve mükemmel bir şekilde vücut bulması olarak nitelendiriliyor.

Tasarım alanında iletişim ve marka yönetiminde lider bir mükemmellik merkezi olan Tasarım Konseyi tarafından verilen ödüller, ürün ve iletişim tasarımı alanlarında benzersiz tasarım trendlerine odaklanıyor.

Vitesco_Technologies_Brand_Design_2__4_
Vitesco Technologies ödül töreninde “Web Kategorisinde Mükemmel İletişim Tasarımı” mansiyon ödülüne layık görüldü. Şirketin web sayfasında bulunan ve tüm sembolleri bir araya getiren simge kütüphanesi, yeşil mobilitenin yaratıcı ve mükemmel bir şekilde vücut bulması olarak nitelendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz