Üstyapıcılar ve filo müşterileri, IVECO’nun İtalya’daki fabrikalarını ziyaret etti

0
1203

IVECO’nun off-road filo müşterileri ve üstyapıcı firmalarının yöneticileri; Astra, Daily ve Eurocargo’nun İtalya’daki üretim süreçlerini yerinde gördüler.

IVECO, off-road filo müşterileri ile kamyon ve hafif ticari taşıt üstyapıcıları için İtalya ziyareti düzenledi. 22-24 Mart’ta iki ayrı grup halinde gerçekleştirilen fabrika ziyaretlerine; filo müşterilerinden 12 ve üst yapıcılardan 14 olmak üzere toplam 26 üst düzey yönetici katıldı.

12 yöneticiden oluşan IVECO’nun off-road müşterileri Astra’nın Piacenza fabrikasını ziyaret ederken, 14 yöneticiden oluşan hafif ticari ve orta sınıf kamyon üstyapıcılarının oluşturduğu grup ise Daily’nin üretildiği Suzzara ve Eurocargo’nun üretildiği Brescia fabrikasını gezme olanağı buldular. Her iki grubun fabrika ziyaretine de IVECO’nun Türkiye’deki ve İtalya’daki yöneticileri eşlik etti.

Üstyapıcılar Daily ve Eurocargo’nun üretimini yakından gördü

Hafif ticari taşıtlara ve orta sınıf kamyonlara üstyapı hizmeti sunan 14 yöneticiden oluşan grup, Daily Suzzara ve Eurocargo Brescia fabrikasını ziyaret ettiler. IVECO Daily üretiminin yüzde 80’ini gerçekleştiren Suzzara fabrikasındaki üretimi yerinde görme olanağı bulan üstyapıcılar, özellikle fabrika içerisindeki Daily Center olarak adlandırılan 3 bin metrekarelik alandan oluşan showroomdan çok etkilendiklerini ifade ettiler. Üstyapıcılar, Daily’nin Suzzara fabrikasını gezdikten sonra ertesi gün Eurocargo kamyonların üretildiği Brescia fabrikasını ziyaret ettiler. Üstyapıcılar ziyaretlerinde IVECO’nun doğal gazlı, elektrikli ve hibrit araçlarını da görme olanağı buldular.

IVECO off-road müşterileri Astra fabrikasını ziyaret etti

IVECO’nun off-road müşterilerinden oluşan grup ise Piacenza’daki Astra fabrikasının üretim süreci hakkında bilgilendirildi. 70 yıllık geçmişe sahip Astra fabrikasında kullanılan otomasyonun beklentilerinden daha fazla olduğunu gördüklerini söyleyen IVECO’nun Türk off-road müşterileri, bu durumun kendilerini çok memnun ettiğini dile getirdiler. Astra Piacenza fabrikasının ziyaretinden sonra off-road müşterileri Astra’nın son teknoloji araçlarının şantiye performansını yakından gördüler. Ziyaretçiler daha sonra Ferrari Müzesi’nde keyifli bir zaman geçirdiler.

Astra, 70 yıldır terzi işi üretim yapıyor

2017’de kuruluşunun 70’inci yılını kutlayan Astra, İtalya Piacenza’da üretim yapıyor. 2013 yılından bu yana CNH Industrial’in bir parçası olan Astra, sağlamlık, güvenirlilik, çok yönlülük ve ihtiyaca özel çözümler üretme konusunda önder markalar arasında yer alıyor. Özellikle maden ve taş ocakları , zorlu inşaat işleri, akaryakıt ve ağır nakliye sektörlerine yönelik faaliyet gösteren firmalar tarafından tercih ediliyor.

Standart üretim yapmayan, tamamıyla müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yani “terzi usulü üretim” yapan Astra, araçlarında diğer üreticilerin hiçbiri tarafından kullanılmayan özel çelikten imal edilen şasi ve bugi yapısıyla öne çıkıyor. Avrupa ve Kuzey Afrika’daki birçok ülke için askeri araç da üreten Astra, dört dingilli kamyonlarda farklı parçalarla teknik olarak 60 ton toplam yüklü ağırlık sığası sunabilen özel bir marka.

Astra’nın ürün yelpazesinde kamyon şasi (HD 9 serisi), rijit kaya kamyonu (RD Serisi), belden kırmalı kaya kamyonu (ADT Serisi) ve ağır nakliye çekicileri bulunuyor. Ayrıca Astra kamyonlar şantiye işlerinde vakit ve mazot kaybına neden olan etkin rejenerasyon işlemine gerek duymuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz