UPS Avrupa’ya yeni başkan

0
698
Boeing 747-8 Cargo

UPS bölgedeki faaliyet alanındaki yetkinliklerini geliştirmek adına yatırımlarına devam ederken Lou Rivieccio, Avrupa faaliyetlerinin başına getiriliyor.

UPS, Lou Rivieccio’yu UPS Avrupa’nın başkanı olarak atadı. Rivieccio, 50 ülke ve bölge ile 49 binden fazla çalışandan sorumlu olarak görev yapacak. Kendisi UPS’in ABD dışındaki en büyük bölgesinde ve başarılı büyüme rakamlarının yakalandığı bir dönemde görev başına geçiyor.

UPS COO’su Jim Barber bu konuda şu açıklamada bulundu: “Lou, e-ticaret ve sınır-ötesi ticaret sayesinde görülen talebe karşılık verebilmek, hızımızı artırmak ve sığa eklemek için ağımıza yatırım yaptığımız bir zamanda Avrupa’ya geldi. Avrupa, akıllı küresel lojistik ağımızın nasıl geliştiğine, her ölçekten müşterimize kendi işlerini kurmalarında nasıl yardımcı olduğumuza dair gayet başarılı bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Lou’nun bilgi ve deneyimiyle dünyanın bu kilit bölgesinde hem bizler hem de müşteriler için sürekli başarıyı yakalayacağımıza hiç şüphem yok.

UPS Avrupa Başkanı Lou Rivieccio

UPS’deki kariyerine Spring Valley, New York’ta yarı zamanlı paket hazırlayıcısı ve taşıyıcısı olarak başlayan Lou Rivieccio, Kuzey Amerika’nın her yerindeki UPS ofislerinde pek çok önemli yönetici konumunda görev yaptı. Bunlar arasında UPS Kanada’nın operasyonlarından sorumlu başkan yardımcılığı, Kuzey Kanada Bölgesinin başkanlığı ve ABD’deki Ohio Vadisi Bölgesi başkanlığı yer almaktadır. Avrupa’ya atanmadan önceki son görevi olan ABD Doğu Bölgesi başkanı olarak, 26 eyalette yaklaşık 175 bin çalışan için stratejik yönetim işini üstlenmişti.

UPS’in en tecrübeli isimlerinden biri olan 34 yaşındaki Rivieccio, UPS Uluslararası Başkanlığı’na getirilen ve şirketin kıdemli önderlik grubu olan Yönetim Komitesine üye olarak atanan Nando Cesarone’nin yerine atandı. Cesarone, bu görevinde, UPS’in ABD dışındaki tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak. Cesarone, 2016 yılının başlarında UPS Avrupa’nın operasyonlarından sorumlu başkan olarak atanmıştı. Kendisi şirketin Avrupa’da veya Avrupa’yla iş yapan her ölçekte müşteriler için hızı, sığayı ve güvenilirliği hızlandırmak adına tasarlanmış bir çerçevede bölgedeki teknoloji, ağ ve altyapı süreçlerine beş yıllık bir süreyi kapsayacak şekilde 2 milyar Dolar’lık yatırımı sırasında iş performansında rekor rakamları yakalayarak UPS Avrupa’yı güçlü bir konuma taşıdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here