UPS, 14 adet yeni 747-8F kargo uçağı almayı taahhüt etti ve 4 yeni 767’nin siparişini verdi

0
1438

UPS, şirketin hava hizmetlerine olan artan talebi karşılamak amacıyla ek sığa sağlamak için 14 adet Boeing 747-8 kargo uçağı ve dört adet yeni Boeing 767 kargo uçağı siparişi verdiğini duyurdu. Yeni uçakların tümü mevcut filoya eklenecek ve mevcut uçaklardan hiçbiri yenisiyle değiştirilmeyecek. 

Uçaklar, şirketin 2016 yılında verdiği 14 adet Boeing 747-8 kargo uçağı sipariş programı esas alınarak hızlandırılmış programa göre teslim edilecek. 32 adet kargo uçağının tamamı 2022 sonu itibariyle teslim edilmiş olacak ve 9 milyon kg’nin üzerinde ek kargo sığası sağlayacak. UPS’in küresel havayolu ağında 500’ün üzerinde şirkete ait kiralık uçak yer alıyor. UPS, 2017 yılında üç adet yeni 747-8 kargo uçağı satın almıştı.

UPS Başkanı ve CEO’su David Abney, “ABD içi bir sonraki gün ve daha geç sevkiyatlarımız rekor seviyelere ulaştı ve UPS’in uluslararası paket gönderimi sınıfı üst üste dört yıl ihracat sevkiyatında çift haneli büyüme rakamları elde etti. Bu güçlü müşteri talebini desteklemek amacıyla ek havayolu sığası için yatırım yapmaya devam ediyor ve dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda bulunan müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu kritik bağlantıyı sağlıyoruz.” dedi.

Ekspres hizmetler için artan müşteri talebinin dışında, son olarak ABD vergi yasasında gerçekleşen reform UPS’e tasarruf olanakları sunuyor. Şirket böylece sermaye yatırımlarını önemli ölçüde artırabiliyor ve bu yatırımları planlanandan çok daha erken yapabiliyor.

UPS Airlines Başkanı Brendan Canavan ise şunları söyledi: “Bugün UPS Airlines şirketinin 30’uncu kuruluş yıldönümünü kutlarken, havayolu ürünlerimize daha önce görülmemiş ölçüde bir talep olduğunu görüyoruz. Yeni kargo uçakları, paket taşıma sığamızı artırmaya devam etmemizi sağlayacak ve dünyanın dört bir yanındaki bölgesel yollardaki sığayı artırabilmemizi sağlayacak bir etki yaratacak.

Boeing 747-8 kargo uçağı, 34’ü ana güvertede ve 12’si alt bölmelerinde olmak üzere 46 adet sevkiyat konteyneri taşıyabiliyor. Boeing 747-8 uçağı, 140 ton veya yaklaşık 30 bin ambalaj kargo sığasına ve 4 bin 200 deniz mili menzile sahip. Yeni 747-8 kargo uçağının emniyet, güvenilirlik ve çevre ile ilgili kayıtları da son derece olumlu. Boeing 767 kargo uçağının kargo sığası ise 60 ton. Uçağın 24’ü ana güvertesinde, 7’si ise alt bölmelerinde olmak üzere toplam 31 adet hava konteyner sığası mevcut. Uçağın menzili ise yaklaşık 3 bin deniz mili. UPS bünyesinde şu anda 59 adet 767 uçak hizmet veriyor.

Boeing Commercial Airplanes Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister ise “UPS Boeing 747-8 kargo uçağının pazara kazandırdığı güç ve verimlilikten önemli ölçüde faydalandı. UPS’in bu uçaktan operasyonlarında faydalanma şekli bizi etkiledi ve filolarına yeni 767’ler eklediklerini görmek bize heyecan veriyor.” dedi.

Boeing 747-8 Cargo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz