Universal Robots pandemiye rağmen 2020 yılını başarıyla tamamladı

0
38
Universal_Robots_cobot_kullanan_insan
Universal Robots, 2020 yılında pandemiye bağlı artan taleple birlikte yılı başarılı bir şekilde tamamladı.

Dünyanın 1 numaralı cobot üreticisi Universal Robots, 2020 yılı rakamlarını açıkladı. Tarımdan sağlığa, otomotivden gıdaya kadar bugün birçok sektörde üretimde, insanlarla yan yana çalışan cobot’lara hayat veren Universal Robots, pandemi döneminde otomasyona artan taleple ilerleyişini de devam etti. Universal Robots, 2021’de Ar-Ge yatırımlarına daha fazla ağırlık vererek yeni ürün ve teknolojilere odaklanacak.  

Dünyanın 50’den fazla ülkesinde 50 bin cobotuyla hizmet veren Danimarkalı cobot lideri Universal Robots, 2020 yılında pandemiye bağlı artan taleple birlikte yılı başarılı bir şekilde tamamladı. Geçtiğimiz yıl cobot sayısını 50 bine taşıyan firma emin adımlarla çalışmalarına bu teknolojide gerek önemli tecrübesi, vizyonerliği ve kalitesiyle emin adımlarla ilerleyişine devam ediyor.

Pandemiyle beraber hizmet verdiği sektörlerin yanında olmak için 2020 yılında tüm eğitimlerini online platformlara taşıyan firma, çevrimiçi seminer ve fuarlarla sektörün nabzını tuttu. Firma, sektör ve teknoloji liderleriyle bir araya gelerek sektör sorunlarının ve çözüm yollarının tartışıldığı webinarlar düzenledi. Pandemi döneminde üretimin devam etmesi, cobot’ların herkes için ulaşılabilir ve kolay anlaşılabilir olması için eğitimlerine Türkçe dil seçeneğini de ekleyen Universal Robots, UR Akademi’nin cobot’lar hakkında bir bilgi alma ve danışma merkezine dönüşmesini sağladı. Firma yeni yılda da online etkinliklerine yenilerini eklemeye devam edecek.

Universal-Robots-Turkiye-ve-MEA-ulke-Muduru-Kandan-ozgur-Gok
Universal Robots Türkiye ve ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök

İnsan hayatına katkısı, rakamsal başarılardan daha önemli

Pandemi döneminde otomasyona artan talep, yeni çözüm, ürün ve teknolojileriyle yılı başarıyla kapattıklarını belirten Universal Robots Türkiye ve ME Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “Cobot’larımızla 2020 yılında sağlık, üretim, sosyal hayatta birçok ilke ve başarı hikayesine imza attık. Ciromuzun ya da rakamlarımızın artışından daha çok önem verdiğimiz konu, insanların en çok ihtiyaç duyduğu anda cobot’larımızla onların yanında olabilmek oldu. Cobot’lar pandemi döneminde üretimde yer alarak, insanların gıda, sağlık ve hijyen gibi temel ihtiyaçlarını karşıladı. Yine insanlar için hayati risk oluşturabilecek hastane gibi riskli alanların dezenfeksiyonunda, tıbbi örnek alımında görev aldı. Dünyanın birçok ülkesinde pandemiyle mücadelede tıbbı ekipman üretimini gerçekleştirdi. Cobot’ların, insanların hayatı için son derece kritik ve değerli olan bu süreçlerde yer alması bizim elde ettiğimiz rakamsal başarılardan çok daha önemli. Cobot’ların pandemideki katkılarından yola çıkarak yeni yılda da Ar-Ge’ye daha fazla odaklanacağız. Daha fazla insana, sektöre hizmet vermek ve sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kişisel çözümler sunacağız.” şeklinde konuştu.    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here