UND, Bulgaristan Gümrük İdaresi Başkan Yardımcısı ile sınır gümrük süreçlerini görüştü

0
95
UND
UND, Bulgaristan Gümrük İdaresi Başkan Yardımcısı ile Sınır gümrük süreçlerini görüştü.
Renault Trucks


UND, Bulgaristan Gümrük İdaresi Başkan Yardımcısı ile sınır gümrük süreçlerini Görüştü. Gerçekleştirilen görüşmede UND, Bulgaristan Kapitan Andreevo ve Hamzabeyli sınır geçiş sayılarının arttırılarak yaşanan beklemelerin önlenmesi hususunda gümrük sürçleri istişare edildi.

Gümrük İdaresi olarak ülkemizden Bulgaristan’a geçişlerde Kapitan Andreevo’da 1.600 adet Hamzabeyli’de ise 1.200 adet TIR geçişi yönünde hedefleri olduğu bildirildi. UND heyeti de belirtilen rakamlara ulaşmanın önemini vurguladı ve hedeflerin yakalanması durumunda beklemelerde önemli iyileştirmeler yaşanacağını ifade ederek hedeflenen rakamların altına inilmemesinin önemini vurguladı.

UND, diğer taraftan sınır geçişlerini hızlandırmak için plaka tanıma sistemi üzerinde çalışıldığını ve gümrük idaresi olarak her türlü diyaloga açık olduğunu belirten gümrük idaresine bu süreçteki işbirliği için teşekkürlerini iletti.

Gerçekleştirilen görüşmeye UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin katılım sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz