UND, Batrovci Sınır Kapısı’nda görev yapan Türk polisleri ile bir araya geldi

0
44
und-batrovci-sinir-kapisi-nda-gorev-yapan-turk-polisleri-ile-bir-araya-geldi
UND heyeti, taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren ülkemiz firma ve sürücülerine Sırbistan Batrovci Sınır Kapısı'nda 7/24 destek veren Türk polis görevlilerini ziyaret etti.

UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Üyesi Kadir Çirkin, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanı Özer Korkmaz‘ı ve taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren ülkemiz firma ve sürücülerine Sırbistan Batrovci Sınır Kapısı’nda 7/24 destek veren Türk polis görevlilerini ziyaret etti

Yapılan ziyarette, görevini başarı ile gerçekleştiren ülkemiz polislerine plaket takdim edildi ve sektör adına teşekkür edildi. Bugüne kadar süregelen çalışmalarda, ülkemiz firmalarının araçlarında 250 adet kaçak göçmen tespit edildi. Bu tespit işlemlerinde firma ve sürücülerine destek olunarak herhangi bir cezai işlem uygulanmadan ilgili göçmenlerin araçlardan çıkışları sağlandı.

Ayrıca gerçekleştirilen ziyarette, İpsala Sınır Kapısı’nda yaşanan kaçak göçmen vakaları görüşüldü ve bu vakaların çözümüne istinaden önleyici modeller üzerinde istişareler yapıldı. Bahse konu önleyici model kısa zaman içerisinde sektörle paylaşılacak.

und-batrovci-sinir-kapisi-nda-gorev-yapan-turk-polisleri-ile-bir-araya
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, UND’ye teşekkürlerini sunarak, konuya göstermiş olduğu hassasiyet sebebiyle UND’ye plaket takdim etti.

Diğer yandan, Türk polisinin Sırbistan’da olduğu gibi diğer ülkelerde de benzer şekilde görev alarak ülkemiz firma ve sürücülerine destek olması yönünde UND’nin talepleri yetkili makamlara iletildi.

Son olarak, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, UND’ye teşekkürlerini sunarak, konuya göstermiş olduğu hassasiyet sebebiyle UND’ye plaket takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here