TürkTraktör’ün uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notu bir kez daha en yüksek seviyede

0
308
TurkTraktor_Federico_Pamfili
TürkTraktör Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Federico Pamfili

Türk otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu TürkTraktör’ün Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating tarafından açıklandı. TürkTraktör’ün notu, bu yıl da en yüksek seviyede puanlanarak AAA (tr) olarak belirlendi. Böylece, TürkTraktör finansal istikrarını bir kez daha kanıtladı.

Derecelendirme kuruluşu değerlendirmesinde, Türk Traktör’ün “gelir ve FAVÖK yaratma”, “özkaynak seviyesini yükseltme” ve “likit finansal yapısını koruma” becerileri sayesinde en yüksek seviyedeki kredi notunu almaya hak kazandığını belirtti.

TürkTraktör Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Federico Pamfili konuyla ilgili şunları söyledi: “Üst üste ikinci kez bu önemli kredi notunu almaktan çok mutluyuz. Bu kredi notu üstün finansal sonuçlarımız, temettü ödemelerimiz ve güçlü bilançomuzla hissedarlarımıza kattığımız değerin bir göstergesi.” Federico Pamfili ayrıca şunları ekledi: “Ülkemizin toplam traktör ihracatının %85’inden fazlasını tek başına gerçekleştirmenin gururuyla, 2022 yılını ihracatta rekor kırarak tamamlamayı planlıyoruz. Ürün yelpazemiz, üretim hacmimiz ve yatırımlarımızı genişleterek, gelecekte de büyümeye devam edeceğiz.

JCR Eurasia Rating tarafından TürkTraktör’ün Kısa Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu ‘J1+ (tr)’, görünümü ise Stabil olarak belirlendi.

JCR Eurasia Rating hakkında

Tokyo merkezli JCR-ER, Japon FSA (Financial Services Agency) tarafından yetkilendirilen ve ABD SEC (Securitiesand Exchange Commission) tarafından tanınan uluslararası bir derecelendirme kuruluşudur. Ayrıca, ESMA (European Securities and Markets Authority) tarafından da yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

JCR-ER’ın derecelendirme hizmetleri, orta ve uzun vadeli tahviller, öncelikli borçlar ve finansman bonosu gibi finansal ürünlerin de içerisinde bulunduğu geniş bir alanı kapsamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz