Türkiye’de üretilen en güçlü traktör olan Yeni New Holland TR6s tanıtıldı

0
666
Yeni_New_Holland_TR6s_Serisi_1_
Yeni kabin ve kaporta tasarımı, daha çevreci emisyon değerlerine sahip Stage 5 motoru ve ileri teknoloji donanımlarıyla Yeni New Holland TR6s, Çorlu Tarım Fuarı'nda tanıtıldı.

TürkTraktör, yeni nesil ‘Yerli DevNew Holland TR6 Serisi’ni yeniledi. Yeni kabin ve kaporta tasarımı, daha çevreci emisyon değerlerine sahip Stage 5 motoru ve ileri teknoloji donanımlarıyla Yeni New Holland TR6s, Çorlu Tarım Fuarı‘nda tanıtıldı.

Çiftçinin “Yerli Dev” ismini taktığı modeli yenilerken de TürkTraktör’ün yine kendisiyle yarıştığını dile getiren TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli, Türkiye’de üretilen en güçlü traktör unvanına sahip New Holland TR6s serisinin üreticinin gözdesi olmaya devam edeceğini söyledi. Yerli Dev isminin hakkını veren yeni nesil çevreci motorun aynı zamanda yüksek güç üreterek profesyonel çiftçilerin en büyük yardımcısı olacağını belirten Canbeyli, “TürkTraktör olarak 65 yıllık köklü geçmişimiz, yüksek üretim ve Ar-Ge kabiliyetlerimizle Türkiye’de tarım sektörüne yenilikler sunmaya devam ediyoruz. Tarım mekanizasyonundaki öncülük misyonumuz doğrultusunda büyük ve modern tarımsal ekipman kullanımına uygun en güçlü modelimizi yeniledik. Verimli ve sürdürülebilir tarımın gereği olarak; birim alanda daha düşük yakıt tüketimi ve operatör giderlerini hedeflerken, bir yandan da zamandan tasarruf sağlayabilen bir ürün ortaya çıkarmak istedik. Düşük emisyon değeri sunan Stage 5 motorlu Yeni New Holland TR6s serisini ülkemiz tarımına kazandırmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

TurkTraktor_Ticari_Genel_Mudur_Yard_Ahmet_Canbeyli
TürkTraktör Ticari Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli

Daha çevreci ve güçlü motor seçenekleri

TürkTraktör‘ün 2014 yılında ülkemiz tarımına kazandırdığı ve o günden beri profesyonel çiftçilerin tercihi olan New Holland TR6s serisi, farklı kapasite taleplerine en iyi şekilde cevap veren 116 ile 145 beygir nominal motor gücüne sahip 125s, 135s, 145s, 160s ve 170s olmak üzere 5 farklı model yelpazesi sunuyor. Yenilenen New Holland TR6s serisinin bakım gerektirmeyen ECOBlue HI-eSCR 2 Emisyon düşürme teknolojisine sahip Stage 5 motoru, 4 ve 6 silindirli seçenekleriyle çevreci ve ekonomik yöntemlerle FTP (Fiat Powertrain) tarafından üretiliyor.

Yeni New Holland TR6s serisinde verimliliği artırmayı amaçlayan TürkTraktör, bunun için Common-Rail yakıt enjeksiyon sistemini kullanıyor. Bu sisteme ek olarak ekstra 34 beygire kadar güç artışı gerçekleştiren Motor Güç ve Yol Modu Güç Yönetim Sistemleri, tarla işleri ile yol sürüşlerinde yeni serinin daha tasarruflu hareket etmesini sağlıyor.

Yeni New Holland TR6s serisi, sahip olduğu yüksek motor gücünü 16 ileri ve geri yarı otomatik şanzımanı sayesinde tekerleklere mükemmel bir uyumla aktarıyor. Ön aksta süspansiyon sistemi yer alan versiyonları da dahil olmak üzere 6 silindirli olan tüm modellerde TR6s serisini daha tasarruflu hale getiren ve standart olarak sunulan 17 yol vitesi bulunuyor.

Yeni_New_Holland_TR6s_Serisi_2_
New Holland TR6s serisi, farklı kapasite taleplerine en iyi şekilde cevap veren 116 ile 145 beygir nominal motor gücüne sahip 125s, 135s, 145s, 160s ve 170s olmak üzere 5 farklı model yelpazesi sunuyor.

Terralock sistemiyle maksimum çekiş gücü

Yeni New Holland TR6s serisinin en önemli yeniliklerinden biri olan Terralock sistemi sayesinde, motor gücünün en verimli şekilde kullanılması ve tekerleklere aktarılması sağlanıyor. Zemin şartlarına göre çekiş kontrolünü ve diferansiyel kilitlerinin otomatik olarak kontrol edilmesine imkan yaratan Terralock sistemi, böylece yüksek çekiş gücü, düşük yakıt tüketimini kullanıcılarına bir arada sunuyor. Bir önceki 4 silindirli serisine göre Yeni New Holland TR6s serisinin zemine tutunma kabiliyetini daha iyi bir seviyeye getirebilmek amacıyla dingil açıklığı 255 mm artırılarak 2.642 mm seviyesine çıkartıldı. Bu değişimle birlikte ağır ekipman kullanılacağı durumlarda daha dengeli bir yapı oluşturabilmesi için dingil açıklığı mesafesi, 4 ve 6 silindirli modellerde ortak bir yapı üzerine inşa edildi. Ayrıca traktör ile ağır ekipman kullanımının daha kolay bir hale gelebilmesi amacıyla arka hidrolik kolların kaldırma kapasitesi de 6.218 kilograma yükseltildi.

Kabin süspansiyonu ve düşük ses seviyesiyle maksimum konfor

Horizon adı verilen 69dBA’lık oldukça düşük ses seviyesi ile yeni kabin tasarımı, tüm versiyonlarında standart olarak sunulan kabin süspansiyonu ile birlikte kullanıcılarına en konforlu sürüş deneyimini sunuyor. Opsiyonel olarak tercih edilebilen Terraglide ön aks süspansiyonu sayesinde operatörün daha da konforlu bir sürüş yapabilmesine imkan sağlanırken, traktörün yüksek yol hızlarına çıkabilmesi de mümkün oluyor.

Yeni projektör tipi farlar, LED tavan aydınlatma lambaları, mükemmel bir ön görüş sunan tek parça cam, yeni ön cam güneşliği ve standart olarak gelen ISOBUS soketi sayesinde New Holland Yeni TR6s serisi, kullanışlılığı ve modern görünümü en üst seviyeye çıkarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz