Türkiye Petrolleri yeni istasyonunu İstanbul’da hizmete açtı

0
489
Türkiye Petrolleri istasyonu

700 akaryakıt istasyonu ve 250 bin metreküpün üzerindeki akaryakıt depolama sığası ile Türkiye akaryakıt dağıtım sektörünün güçlü oyuncularından biri olan Türkiye Petrolleri, yatırım stratejisi doğrultusunda İstanbul’un en önemli ilçelerinden birinde yeni istasyonunu açtı. MFM Petrol, Rami’de hizmet vermeye başladı.

2019 yılını yatırım yılı ilan eden Türkiye Petrolleri, ocak ayıyla birlikte Türkiye’nin dört bir ilinde birbiri ardına açtığı istasyonlara şimdi de İstanbul’u ekledi. Marka, planladığı İstanbul yatırımlarına ilk olarak MFM Petrol ile başladı. İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Rami’de 2000 m2’lik bir alanda konumlanan Türkiye Petrolleri’nin yeni istasyonu, içerisinde altı ada barındırıyor. Bu altı adadan biri LPG’li araçlar için TP kavramı, elektrikli araçlar için şarj üniteleri ile self servis yıkama hizmeti de hayata geçti. Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, Satış Direktörü Mustafa Akgül, Yatırım Direktörü Hakan Uçar, Tesisler Direktörü Mehmet Soydan, Pazarlama Direktörü Ulaş Koç‘un katıldığı açılışta konuşma yapan Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, bu önemli yatırımla ilgili şunları söyledi: “Tıpkı bu işbirliğimizde olduğu gibi daha iyi hizmette sınır olmadığını bilerek, vizyonunu geniş tutan, gelişime açık ve başarıda daima emin adımlarla ilerleyen bayilerle birlikte yürümek bizim için büyük mutluluk. Doğru yerde, doğru bayi ile yaptığınız işbirliği her zaman başarıya ulaşır. Bu nedenle ilk olarak MFM Petrol ile birlikte hizmete soktuğumuz self servis yıkama alanımız, elektrikli araçlar için şarj istasyonumuz, yeni market ve tuvalet kavramımız ile bu istasyonun İstanbul halkı için önemli bir hizmet noktası olacağına eminim. İstasyonumuzun milletimize, memleketimize, ilçemize özellikle de bayimize hayırlı olmasını diliyorum.

MFM Petrol’ün ortaklarından Bakır Melik ve Ferhat Melik ise “MFM Petrol olarak 2013 yılından beri Türkiye Petrolleri’yle işbirliği içinde çalışmaktayız. İstanbul Arnavutköy’deki istasyonumuza ek olarak, Türkiye Petrolleri kanopisi altındaki ikinci istasyonumuz, MFM Petrol Rami Akaryakıt İstasyonu’nu hizmete açmış bulunuyoruz. 24 saat boyunca aynı anda üç araç yıkama sığasına sahip yıkama servisimiz, kişisel bakımdan Türk kahvesine, demleme çaydan araç bakım ürünlerine kadar geniş ürün seçkisi ile 24 saat hizmet veren yepyeni marketimiz ile sadece akaryakıt konusunda değil, müşterilerimizin diğer tüm ihtiyaçlarını karşılama konusunda da hizmet vermekteyiz. Türkiye Petrolleri’nin gücünü arkamıza alarak İstanbul Eyüp ilçesinin en iyi hizmet veren istasyonu olmak için yola çıktık. Başarılı olacağımıza kuşkum yok.” dedi.

Yeni market kavramı ilk kez bu istasyonda

Türkiye Petrolleri’nin yeni kavram marketi de ilk olarak bu istasyonda hizmete açıldı. Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ bu kavram üzerinde uzun süredir çalıştıklarını ve projeyi ilk olarak MFM Petrol ile hayata geçirdiklerini söyleyerek, bu anlamda heyecanlı olduklarını belirterek, “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız yeni market kavramımızı MFM Petrol aracılığıyla tüketicilerimizle buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tüketicilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda,müşteri deneyimini dikkate alarak tasarladığımız bu yeni kavramı 2020 yılı sonuna kadar mevcut istasyonlarımızın tümünde uygulamayı hedefliyoruz. ” dedi.

Self servis yıkama ünitesi ile şarj alanı hizmete girdi

Gün içerisinde 150 araç yıkama sığaısna sahip, aynı anda üç araç için hizmet verebilen ve 24 saat boyunca açık self servis yıkama alanı ile elektrikli araçlar için şarj noktası da bu istasyonla birlikte hayata geçen yeniliklerden.

24 saat boyunca Türk halkına hitap eden lezzetler

Tüketici deneyiminden yola çıkarak Türk halkına yönelik lezzetler sunmak için kolları sıvayan Türkiye Petrolleri, yeni market kavramında Türkiye’de ilk kez kahve çekirdeklerini anında öğüterek demleme Türk kahvesi keyfi sunan özel bir makinaya da yer verdi. Standart Türk kahvesi, dibek, çikolatalı ve damla sakızlı olmak üzere kahvenin dört farklı çeşidini sunan bu lezzet dolu makina, tüketicilerin deneyimine sunuldu. MFM Petrol’de aynı zamanda Türk halkının vazgeçilmezi olan demleme çay servisi de sunuluyor. Üstelik çay makinasının dem ayarı özelliği sayesinde tüketiciler için çay keyfi daha da kişiselleştirilebiliyor.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here