TREDER, Merkle’nin Almanya fabrikasını ziyaret etti

0
1365
Renault Trucks

Kaynak teknolojileri ile ilgili son yenilikleri yerinde gören TREDER heyeti, fabrika ziyaretinin ardından mart ayı yönetim kurulu toplantısını da Almanya’da gerçekleştirdi.

TREDER Başkanı Kaan Saltık başkanlığındaki heyete TREDER üyelerinin tamamına yakını katılırken, ziyarette Merkle Yönetim Kurulu Başkanı Wilhelm Merkle, Merkle CEO’su Dr. Ulrich Prank, Merkle Kaynak Teknolojileri Ltd. Şti. Genel Müdürü Veli Güçlü ve Marmara Bölge Sorumlusu Levent Sobay da hazır bulundu.

İki metalin birleştirileceği her yerde Merkle var

Merkle Schweissanlagen-Technik GmbH CEO’su Dr. Ulrich Prank, TREDER Yönetim Kurulu’na Merkle ürünleri ve üretim süreçleri hakkında bilgi verdi. Merkle’nin 1964 yılında Bavyera Eyaleti‘nin Kötz şehrinde kurulduğunu ifade eden Prank, “Firma, kuruluşundan itibaren kaynak makine ve teknolojilerinde öncü bir üretici olarak kendini sürekli geliştiriyor ve bugün 53 yıllık deneyimini geride bırakıyor. 7 bin metrekare kapalı alan üzerindeki kendine ait CNC işleme merkezleri, otomatik torna tezgahları, modern sac işleme ve torç imalat hatları üretim derinliğinin göstergesidir.” şeklinde konuştu.

1991 yılında Sinerjik Puls ödülünü aldıklarını kaydeden Ulrich Prank, “İki metalin birleştirileceği her uygulamada ürünlerimiz kullanılıyor. Montaj hatları, çelik/alüminyum yapılar, tanklar, tersaneler, atölyeler, tamirhane ve servislerde ürünlerimiz yer alıyor.” dedi.

Merkle’nin Türkiye’de kendine ait şubesi ‘Merkle Kaynak Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.’ tarafından temsil edildiğini de söyleyen Ulrich Prank, “Buradan farklı bölgelerdeki bayileri destekliyoruz. Tırsan ve Koluman gibi büyük çözüm ortaklarımız yıllardır hem manuel hem de otomatik çalışmada Merkle kaynak teknolojilerine güveniyor ve ürünlerini kullanıyor.” şeklinde konuştu.

Merkle CEO’su Dr. Ulrich Prank, Sinerjik Puls kaynak makineleri hakkında teknik bir sunum yaptı. Prank, ayrıca Merkle tarafından geliştirilen DeepARC, ColdMIG, HighUP ve ProSWITCH yöntemlerini tanıttı ve TREDER heyetine bu ürünün avantajlarından bahsetti.

Merkle, Türkiye’de daha etkin olacak

TREDER Başkanı Kaan Saltık ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada Merkle’nin Almanya’nın önde gelen üreticilerinden bir tanesi olduğunu belirterek, “Merkle sektörümüzden büyük firmalara hizmet veriyor. Yenilikleri ve son teknolojileri bizimle paylaştılar. Kaynak makineleri ve otomasyon sistemleri ile yapılan kaynaklarda gelinen son noktayı gördük. Ayrıca Merkle tarafından geliştirilen, kaynak makine ve otomasyon sistemleriyle kablolu ve kablosuz olarak haberleşmeyi sağlayarak uzaktan kontrol ve raporlama imkânı sunan QMACS programını test ettik. Kaynağın arşivini tutabilmek, kalite açısından son derece önemli bir yenilik. Merkle, bu geliştirmeler ve yeni oluşumla Türkiye’de çok daha etkin olacaktır.” şeklinde konuştu.

Wabco, Knorr Bremse’nin ardından Merkle fabrikasını da ziyaret ettiklerini kaydeden Saltık, bu ziyaretlerden her iki tarafın da çok memnun kaldığını ve bu tür ziyaretlere devam edeceklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz