TREDER Başkanı Yalçın Şentürk oldu

0
299
TREDER-Genel-Kurul-(5)
TREDER Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Treyler Sanayicileri Derneği’nin (TREDER) Olağan Genel Kurulu 17 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Yalçın Şentürk TREDER’in yeni başkanı olurken, başkan yardımcılığına Rıza Akgün ve Kaan Saltık seçildi. 9’uncu Olağan Genel Kurul’da 2018 faaliyetleri ile ilgili olarak genel sekreter Ayhan Eryazar üyeleri bilgilendirdi. Mali tabloların oy birliği ile ibra edilmesinin ardından bu yıl içinde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

TREDER Yönetim Kurulu Başkanlığı sürecince çok verimli bir dönem geçirdiklerini dile getiren Kaan Saltık, “Bu genel kurul gerçek anlamda bir aile olduğumuzun göstergesidir. TREDER ailesinin ortak bir hedefi vardır: Sektörü ileriye götürmek. Bunu da birbirimizle rekabet ederek yapıyoruz. Rekabet iyidir ve bizleri çok daha ileriye götürecektir” dedi. Saltık, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye treyler pazarı son yıllarda potansiyelinin çok altında bir gelişim seyrediyor. Buna karşın üyelerimiz üreticilerimiz ülkemize ve sektöre olan güvenini hiç bırakmıyor ve yatırıma devam ediyoruz. Türkiye hem yerli hem de yabancı firmalar için cazibesini koruyor. Bizimle birlikte aynı düşünceyi paylaşan ve bu uğurda desteklerini bizlerden esirgemeyen kamu ve özel sektör paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım yeni başkan ve yönetim kurulumuzla bu birlikteliği daha üst noktalara taşırız.

TREDER Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şentürk, bugüne kadar katkılarından dolayı yönetim kurulu adına Kaan Saltık’a teşekkür plaketi sundu. Kaan Saltık’ın derneğe ve sektöre çok önemli katkıları olduğunu hatırlatan Yalçın Şentürk, “Kaan Bey’in yeni yönetimde de bizleri yalnız bırakmamasından dolayı son derece memnunuz. İnşallah sektörümüzü ileriye götürecek çalışmalara hep birlikte imza atarız.” dedi.

Fabrikalarımız Türkiye için çalışıyor

Treyler sektörünün zor dönemden geçtiğini belirten Yalçın Şentürk, Türkiye treyler pazarının 27 bin adetlerden 11 bin adetlere kadar düştüğünü buna karşın, tarihin en büyük treyler ihracatına imza attığını belirterek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl TREDER üyeleri 11 bin 268 adet treyler ihracatı ile rekor kırdı” diyen Şentürk, yılın ilk çeyreğinde Türkiye yurtiçi pazarının toparlanma sinyalini vermediğini söyledi. Buna karşın ihracat pazarlarındaki artış trendinin devam ettiğini söyleyen Şentürk, “Türkiye büyük bir ekonomiye sahiptir. Yakın zamanda yurtiçi pazarında toparlanma olacağına inanıyorum. Türkiye’de şu anda 100 bin adetlik treyler üretim kapasitemiz mevcut. Fabrikalarımız şu anda ihracat pazarları için çalışıyor. Türkiye için çalışıyor, çalışmaya da devam edeceğiz.

42 yıllık tecrübe

TREDER üyesi Yalçın Dorse’nin Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Yalçın Şentürk, 2007 yılından itibaren TREDER’in ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarı ile temsil edilmesinde katkı sundu. 1978 yılında treyler sektörüne adım atan Yalçın Şentürk, Türkiye ve dünyanın en önemli özel araç üreticileri arasında yer alıyor.

Yönetim Kurulu Asil Üyelikleri

Yalçın ŞENTÜRK (Başkan)

Selçuk Kaan SALTIK (Başkan Yardımcısı)

Rıza AKGÜN (Başkan Yardımcısı)

Seyit ARSLAN

Ali İhsan ÇULHA

Fuat ERDEM

Fatih MARAŞ

Yönetim Kurulu Yedek Üyelikleri

İlker MISIRLI

Ahmet TOPRAKKALE

Ahmet İZGİ

Alp ARSLAN

Bülent RAMAZAN

Denetim Kurulu Asil Üyelikleri

Serdar DURMAZ

Halil TOPRAKKALE

Hasan RAMAZAN

Denetim Kurulu Yedek Üyelikleri

Seyit Ali ÖZGÜL

Kazım ÖVÜNMEZ

Murat Kemal TOKATLI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here