Toyota, Türkiye’de üretilen hibrit modelleriyle Cenevre’de

0
622
Yeni-Corolla-Hybrid
Yeni Corolla Hybrid

Toyota, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Türkiye’de üretilen iki hibrit modeliyle damgasını vurdu. Cenevre’de sergilenen diğer yeni modellerle birlikte beğenilere sunulan Corolla Hybrid ve C-HR Hybrid fuarda Türkiye’nin gururu olmayı başardı. Tüm dünyada giderek artan hibrit otomobil talebine Sakarya’daki fabrikasında üretilen yeni nesil Corolla Hybrid ve hayranlık uyandıran tasarımıyla öne çıkan C-HR Hybrid ile cevap veren Toyota, Türkiye’de satışta olan her binek otomobilinin hibrit sürümünü de sunuyor.

“Hibrit çağı başlamıştır”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de hibrit araçlara karşı ilginin katlanarak arttığını belirterek, “Hibrit çağı artık başlamıştır. Dizelin yerini hibritlerin aldığını görüyoruz. Bu teknolojinin öncü ve önder markası olarak bu teknolojiye yatırımlarımız sürecektir. Toyota’nın 2020 küresel hedefi olan her binek modelin bir hibrit sürümünün sunulmasını Türkiye olarak bir yıl öncesinden başardık. Türkiye’de üretilen Corolla ve C-HR’ın hibrit sürümleri bizlerin gurur kaynağı olmuştur.” dedi.

Şubat’ta tamamı satıldı, mart opsiyonlu ”

Geçtiğimiz ayın ortalarında satışa sunulmaya başlanan yeni nesil Corolla’nın hibrit sürümünün şubat ayında tamamının satıldığını, mart ayında gelecek olanların da opsiyonlu olduğunu sözlerine ekleyen Ali Haydar Bozkurt, “Yeni Corolla satışlarının yüzde 40’ının hibrit olmasını hedeflemiştik. Bu hedefe ulaşacağımızı şimdiden söyleyebilirim. Yeni nesil Corolla’da dizel motor seçeneği olsaydı, hibrit modeli yüzde 7 – 8’in üzerinde daha fazla bir fiyatla piyasaya sunulacaktı. ÖTV teşviği kapsamında yer alan hibrit sürümü ile birlikte Türkiye’de üretiliyor olması Corolla’nın Türkiye sedan otomobil pazarındaki ayrıcalıklı konumunu daha da ileriye taşıyacaktır.” şeklinde konuştu.

Corolla Hybrid, kendi kendini şarj eden 122 beygir güç üreten 1.8 litrelik hibrit motora sahip. Toyota C-HR Hybrid ise 1,8 lt’lik motoruyla 100 km’de ortalama 3,9 litre yakıt tüketim değeriyle dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here