Toyota, Türkiye’de hibrit ürün yelpazesini genişletti

2
374
RAV4-Hybrid-&-Camry-Hybrid
Toyota, Türkiye’deki hibrit ürün yelpazesini Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid ile genişletti.

Hibrit teknolojisinin öncü ve önder markası Toyota, Türkiye’deki hibrit ürün yelpazesini iki yeni modelle genişletti. Toyota, efsanevi lüks modeli Camry Hybrid ile SUV sınıfının yaratıcısı Yeni RAV4 Hybrid’in Türkiye dinamik tanıtımlarını Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirdi. Böylelikle Türkiye’de de yükselen değer olan “hibrit teknolojisine” sahip Toyota modeli sayısı 7’ye ulaştı. Yeni Camry Hybrid 479 bin TL,  Yeni RAV4 Hybrid ise 336 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlar ile 30 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak.

Ali-Haydar-Bozkurt-(2)
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt

Yeni Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid’in Türkiye tanıtımında konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, hibrit bilinirliğini yerleştirmek için çok büyük ve önemli adımlar attıklarını belirterek, “Hibrit artık gelecek stratejimizin temelini oluşturuyor. Toyota’nın 2020 vizyonu içinde her binek modelin bir hibrit sürümü olması hedefini Türkiye olarak bir yıl öncesinden gerçekleştirdik. Artık her sınıftaki binek otomobil modellerimizin birer hibrit sürümü bulunuyor. Bunun yanında hibriti tercih edenlerin sayısı da günden güne artış gösteriyor. Şimdi de lüks sınıfta Camry, SUV sınıfında da RAV4 ile hibrit ürün yelpazemizi genişletirken, hibrit sürüm seçeneği ile müşterilerimizin taleplerine cevap vereceğiz.“ dedi.

Hibrit çağı başladı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, hibrit çağının başladığını da sözlerine ekleyerek, “Dizelin yerini hibritlerin aldığını görüyoruz. 50 yıla yakın bir zamandır devrim niteliğindeki bu teknolojiye yatırımı ara vermeden sürdüren satışa sunacağımız Yeni Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid ile bu öncü ve önder rolümüzü sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

RAV4-Hybrid-interior
Yeni RAV4 Hybrid, Toyota’da ilk kez kullanılan bir özelliğe de sahip. Yeni kameralı dikiz aynası, daha iyi bir çevre görüş açısı sağlıyor. İstenildiğinde konvansiyonel otomatik kararan ayna olarak, direkt arkadaki yolu ve trafiği yansıtacak gibi kullanılabiliyor.

Yeni RAV4 Hybrid ile Türkiye pazarında yeni bir sayfa açmaya hazırlandıklarını kaydeden Bozkurt, “25 yıldır pazarda güçlü duruşunu her zaman sergileyen ve SUV sınıfının yaratıcısı olan RAV4’ün hibrit sürümüyle iddiamızı ortaya koyacağız. Yeni tasarım diliyle kullanıcısını adeta eğlence ve maceraya davet eden RAV4 Hybrid, 2019 yılında markamızın itici güçlerinden biri olacaktır.” diye konuştu.

Bozkurt, Yeni Camry’i ise 2.5 lt hibrit sürümü ile sunduklarını vurgulayarak,“Camry modelimizin lüks sınıfta marka imajımıza oldukça önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bütün özellikleriyle prestiji ilk andan itibaren hissettiren Yeni Camry, ideal bir makam otomobili olarak da öne çıkıyor.” dedi.

Camry-Hybrid-interior-(9)
Camry Hybrid’in geniş kabininde yüksek kaliteli yumuşak doku malzemeler, deri ve ahşap malzemeler kullanıldı. İç döşemede bej ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuluyor.

Hibrit Otomobiller Çok Avantajlı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, tüm dünyada 13 milyonun üzerinde, Türkiye’de 12 bin 88 adet Toyota hibrit araç satışının gerçekleştiğini sözlerine ekleyerek, şunları söyledi: “Otomotiv sektöründe dünyanın değişimine tanıklık ettiğimiz bir süreç yaşıyoruz. Hibrit araçlar, dizel ve benzinli araçlara göre yakıt tüketimi daha düşük olduğu için bu da toplam maliyeti doğrudan etkiliyor. Yaptığımız çalışmalar ve ölçümlerde hibrit araçların dizele göre yüzde 15, benzinliye göre yüzde 36 oranında daha az tüketim olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte hibrit araçlarımız üst düzey konfor ve sürüş zevki de sunuyor. İki yeni modelimiz ile birlikte artık hemen hemen her sınıfta hibrit sürümlerimizle yer alacağız. Özellikle lüks sınıfta hibrit sürümlerimizle de bulunuyor olmamız markamızın bu teknoloji ile ilgili stratejisini güçlü bir şekilde ortaya koymaktadır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here