Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, yıllık sosyal sorumluluk etkinliklerini tamamladı

0
998
Renault Trucks

2017-2018 eğitim yılında sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projelerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bini aşkın öğrenciyi bilinçlendirdi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetlerine bu yıl da devam etti. Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projeleriyle 2017 – 2018 eğitim yılında bini aşkın öğrenciye ulaşılırken, yedi yıldır toplam on bine yakın öğrenciye çevre ve trafik güvenliği bilinci aşıladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle katılımcıların çevre ve trafik gibi iki hayati konuda erken yaştan itibaren farkındalık kazanmasını amaçlayan projelere bu yıl 39 okul dahil oldu.

Üzeyir Garih Ortaokulu

Çevre Turu projesine Sakarya’dan 26 okul ve 775 öğrenci katılırken, Ortaokul 1’inci sınıf öğrencilerine yönelik olan projede çevre ile ilgili öğretici sunum ve filmler izlendi. Atık su arıtma tesisi ve güneş enerji sistemlerini inceleme olanağı bulan öğrenciler, fabrika gezisi sırasında çevreye duyarlı bir üretim sürecini yerinde inceledi. Katılımcıların geridönüşümün önemini kavrayıp, çevre duyarlılıklarını geliştirmeleri adına atık ayrıştırma oyunu içeren projeye geride kalan yedi yılda 6 bin 275’ü aşkın öğrenci dahil oldu.

Çocuklarda erken yaşta trafik güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlayan Trafik Okulu projesine ise 2017 – 2018 eğitim yılında yine Sakarya’dan 26 okuldan toplam 729 öğrencinin katılımı sağlandı. İlköğretim 3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik olan projeye bugüne kadar 5 bin 100 kişiye ulaşıldı. Trafik ile ilgili filmler izlenip, trafik ışıkları ve yaya yollarından güvenli geçiş için pratik yapılan projede, emniyet kemeri ve trafikte görünülürlükle ilgili uygulamalar da yapıldı.

Farkındalık oluşturan projeleriyle öğrencilerin erken yaşta sosyal bilinçlerine katkı sağlamayı amaçlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, gelecek eğitim yıllarında da çevreye ve trafik güvenliğine duyarlı bireyler yetişmesi için etkinliklerini sürdürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz