Toyota, Los Angeles Fuarı’nda RAV4 Plug-in Hybrid’i ilk kez tanıttı

0
321
RAV4-Plug-in-Hybrid-(1)
Dünyanın ilk SUV’u olan RAV4’ün kablo ile de şarj edilebilen hibrit sürümü RAV4 Plug-in Hybrid’in örtüsü ilk kez Los Angeles’ta kaldırıldı.

Toyota, Los Angeles Otomobil Fuarı’yla birlikte RAV4 tarihinde yeni bir sayfa açtı. Segmentine adını veren ve dünyanın ilk SUV’u olan RAV4’ün kablo ile de şarj edilebilen hibrit sürümü RAV4 Plug-in Hybrid’in örtüsü ilk kez Los Angeles’ta kaldırıldı. Hibrit teknolojisinin önderi Toyota, şimdi RAV4’ün ilk kablo ile şarj edilebilen hibrit sürümüyle daha fazla güç ve daha yüksek yakıt verimliliği sunuyor.

Beşinci nesil RAV4 ürün gamının zirvesinde yer alan model, bu yılın başında tanıtılmasının ardından Avrupa’da 105 bini hibrit olmak üzere 120 binden daha fazla kişinin tercihi oldu. RAV4 Plug-in Hybrid ise RAV4 modelinin güçlü konumunu daha da sağlamlaştıracak.

Segmentinde sıra dışı bir performans sunacak RAV4 Plug-in Hybrid, elektrikli ve 2.5 litre benzinli motoru kombine ederek 306 beygir güç üretiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6.2 saniyede tamamlayan RAV4 Plug-in Hybrid, konvansiyonel motorlu rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Yüksek performansının yanı sıra sınıfının en iyi CO2 yayımı ve yakıt tüketimi değerini sunan, kablo ile de şarj edilebilen hibrit RAV4, WLTP standartlarına göre 30 g/km’den daha az CO2 yayımı salımına sahip.

RAV4-Plug-in-Hybrid
RAV4 Plug-in Hybrid, elektrikli ve 2.5 litre benzinli motoru kombine ederek 306 beygir güç üretiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6.2 saniyede tamamlayan RAV4 Plug-in Hybrid, konvansiyonel motorlu rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

Daha yüksek kapasiteli lityum iyon bataryaya sahip RAV4 Plug-in Hybrid, 60 km’den daha fazla elektrikli sürüş menziliyle, sınıfının en uzun menzilini sunmayı hedefliyor. Yeni RAV4 Plug-in Hybrid, 2020’nin ikinci yarısında sunulmaya başlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here