Toyota Gazoo Racing 2020 Dakar Rallisi kadrosu belli oldu

0
309
Toyota HiLux
Toyota Hilux

Toyota, 2020 yılının Ocak ayında gerçekleştirilecek Dakar Rallisi için yarış kadrosunu açıkladı. Formula 1 Dünya Şampiyonu Fernando Alonso’nun ve geçen yıl Dakar’ı kazanan Nasser Al-Attiyah’ın da dahil olduğu yıldızlardan oluşan Toyota kadrosu, galibiyet hedefiyle ralliye çıkacak.

2020 Dakar Rallisi’nde dört takımla yarışacak Toyota Gazoo Racing’de Alonso ve Al-Attiyah’ın yanı sıra Giniel de Villiers ve Bernhard Ten Brinke de mücadele edecek.

Toyota Gazoo Racing Dakar Rallisi ekibi
Toyota Gazoo Racing Dakar Rallisi ekibi

Suudi Arabistan’da ilk kez gerçekleştirilecek olan Dakar Rallisi, pilotları yine dünyanın en talepkar koşullarıyla zorlayacak. Toyota ile Le Mans 24 saat zaferleri ve Dünya Dayanıklılık Şampiyonlukları yaşayan Fernando Alonso, Hilux ile farklı motorsporları dallarını deneme tutkusuna devam edecek. Deneyimli pilot, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da birçok test sürüşü gerçekleştirdi ve planladığının iki katı kadar test kilometresi kat etti.

Kendini her türlü zorlu arazide kanıtlamış Toyota Hilux’ın ralli için hazırlanmış son sürümü ile yarışacak Toyota ekibi, bir kez daha efsanevi pick-up’ın yüksek kapasitesiyle ralliyi zirvede tamamlamayı hedefliyor.

Marc Coma ile Fernando Alonso
Marc Coma ile Fernando Alonso

Farklı bir bölgede gerçekleştirilecek 2020 Dakar Rallisi, 5 Ocak 2020’de Cidde’de başlayacak. Takımlar kuzeye doğru ilerleyerek başkent Riyad’a varacaklar. Dakar Rallisi’nin ikinci yarısının ise, Rubülhali’de “Boş Çeyrek” olarak da bilinen dünyanın en büyük kesintisiz kum çölü ile devam edeceği ve 17 Ocak’ta Al-Qiddiya’da tamamlanacağı bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here