TOSB İnovasyon Merkezi ve İTÜNOVA TTO işbirliği

0
814
Seminer_Gorsel
TOSB İnovasyon Merkezi ve İTÜNOVA TTO, Koronavirüs sürecinde evde daha çok vakit geçirilen bugünlerde Teknoloji Transferi Online Seminerleri – PİTSTOP Programı'nı hayata geçirdi.

TOSB İnovasyon Merkezi ve İTÜNOVA TTO, Koronavirüs sürecinde evde daha çok vakit geçirilen bugünlerde Teknoloji Transferi Online Seminerleri – PİTSTOP Programı’nı hayata geçirdi. İTÜ’nün uzaktan eğitim altyapısının kullanıldığı seminerlerde İTÜ’lü akademisyenlerin verdiği destekle şimdiye kadar 6 seminer gerçekleştirilerek 2 bin 400’e yakın katılımcıya erişildi. Seminerlerde, Korona Günlerinde Tedarik Zinciri Yönetimi’nden Bulut Tabanlı Yapay Zeka Veri Teknolojileri’ne İSTKA Proje Yazımı’ndan Big Data eğitimine kadar birçok farklı konu ele alınıyor.

OmerBurhanoglu_2
TOSB İnovasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin teknoloji transfer ara yüzü olarak hizmet vermek amacıyla kurulan İTÜNOVA TTO, TOSB (Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi) İnovasyon Merkezi işbirliği ile gerçekleştirdiği teknoloji transferi online seminerlerine devam ediyor. Korona Günlerinde Tedarik Zinciri Yönetimi’nden Bulut Tabanlı Yapay Zeka Veri Teknolojileri’ne İSTKA Proje Yazımı’ndan Big Data eğitimine kadar birçok farklı konuyu ele alan seminer serisi ve gerçekleştirilen işbirliği kapsamında TOSB İnovasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu, “TOSB ve İTÜNOVA TTO işbirliğiyle Teknoloji Transferi Online Seminerleri – PİTSTOP Programı’nı hayata geçirdik. İçinde bulunduğumuz bu dönemde sektörümüzün dijital dönüşümüne yönelik çözüm önerileri sunmaya devam ediyoruz. Özellikle İTÜ’lü akademisyenlerin bilgi birikimlerini paylaşmaları ve sektöre yönelik faydalar sağlamaları bizim için çok önemli. TOSB İnovasyon Merkezi olarak bu gibi yeni işbirlikleriyle hayata geçirdiğimiz yeni projelerle ülkemizin, sektörümüzün geleceğine hizmet etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

ITUNOVATTO_GenelMuduru_EkremOzcan_1
İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Ekrem Özcan

İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Ekrem Özcan ise “İTÜNOVA TTO ile TOSB İnovasyon Merkezi’nin bir yerde hedefleri örtüşüyor: Teknolojinin Sanayiye Transferi. Bu örnek işbirliğiyle PİTSTOP Programı’nı hayata geçirmiş olduk. Salı ve cumalar olmak üzere, haftada iki gün online seminerler düzenliyoruz. Seminerlere ilgi oldukça iyi; 6 seminere 2 bin 400’e yakın kişi katıldı. Bu programı TOSB İnovasyon Merkezi ile işbirliğiyle sürdürmeye devam edeceğiz. İTÜ’deki akademisyenlerimize bilgi birikimlerini paylaştıkları için teşekkürlerimizi iletiyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz