Tırsan, ilk 1000 ihracatçı firma listesinde ilk 100’de

0
980
Tırsan Adapazarı fabrikası
Renault Trucks

Türk treyler sektörünün üretim ve ihracat rekortmeni olan ve Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu ihracat listesinde 66. sırada yer alan Tırsan, başarılarına bir yenisini daha ekledi. TİM tarafından açıklanan 2017 yılı ilk 1000 İhracatçı Firma listesinde, bir önceki yıla göre 21 basamak yükselen Tırsan, TİM’in en büyük 90’ıncı ihracatçısı oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 16 yıldır yapılan ve 26 sektörü kapsayan İlk 1000 İhracatçı Firma araştırmasının 2017 yılı sonuçları açıklandı. Türkiye’nin önder treyler üreticisi Tırsan, 2016 yılına göre 21 basamak yükselerek 111’inci sıradan 90’ıncı sıraya yerleşti ve sıralamada ilk 100 firma arasında yer aldı. Geniş ürün yelpazesi ve yenilikçi ürünleri ile 55’ten fazla ülkeye ihracat yapan ve sektörüne öncülük etmeyi sürdüren Tırsan, TİM’in en büyük 90’ıncı ihracatçısı olma gururunu yaşarken, önderliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Tırsan ayrıca, hayata geçirdiği nitelikli ve yenilikçi çalışmalar sonucunda ISO 500 2017 yılı ihracatçı şirketler sıralamasında 66’ncı sıraya yerleşti. Genel şirket sıralamasında ise 167’nci sırada yer alan Tırsan, başarılarını taçlandıran ödüller, genişleyen ürün yelpazesi ve sunduğu satış sonrası servis hizmetleri ile konumunu güçlendiriyor.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu

2018’de ilk 6 aylık ihracatımız, bir önceki senenin iki katından fazla

Tırsan’ın üretimdeki gücü, sunduğu ürün ve teknolojiler ile sektöründe fark yaratmaya devam edeceğini kaydeden Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “41 yıldır Türkiye treyler sektöründeki önderliğimizin temelini, başarı kriteri olarak müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz ve tüm paydaşlarımıza sunmuş olduğumuz çözüm odaklı hizmetlerimiz oluşturuyor. 2017 yılı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu ihracat listesinde 66’ncı, genel şirket sıralamasında ise 167’nci sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attık. Ardından TİM tarafından gerçekleştirilen İlk 1000 İhracatçı Firma sıralamasında 90’ıncı sıraya yükselerek, TİM’in en büyük 90’ıncı ihracatçısı olduk. Tırsan ailesi olarak, bu büyük başarıların haklı gururunu yaşıyoruz. Tırsan’ın treyler sektöründe sahip olduğu rakipsiz üretim gücü, artarak devam eden Ar-Ge yatırımları ve iş ortakları ile kurmuş olduğu uzun vadeli işbirlikleri her geçen gün güçlenerek büyümesini sağlıyor. 2018’de ilk 6 aylık ihracat rakamları bir önceki senenin iki katından fazla, bundan sonraki süreçte de bu başarımızı çoğaltarak sürdüreceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz