Tırsan Frigo ile güvenli ilaç taşımacılığı

1
703

Tırsan, yüksek teknolojiye sahip treylerleri ile soğuk zincir taşımacılığında gösterdiği başarısını İlaç Taşımacılığı Sertifikası ile güçlendiriyor.

Tırsan, yüksek teknolojiye sahip sandviç panelli frigo araçlarıyla elde ettiği kusursuz yalıtım yapısı ve kapı kilit sistemleri  sayesinde  ilaç taşımacılığında güven, hijyen ve sağlık garantisi sunuyor.

İlaç taşımacılığında kullanılacak frigo araçlarının Avrupa Birliği ve Dünya Sağlık Örgütü GDP protokülüne uygun olarak üretilmesi gerekiyor. GDP kurallarına göre ısı değişikliklerine duyarlı olacak şekilde, taşınma ısısının 2°-8°C ve 15°-25°C derecelerde sabit kalması ve ilaç taşımacılığı için belirlenen araç tasarım ve donanım standartlarına göre üretilmesi gerekiyor.

İlaç taşımacılığında gerekli olan tüm koşulları sağlayan Tırsan, ödüllü Ar-Ge merkezinde geliştirdiği frigo araçları ile ATP mevzuatına ve hijyen kurallarına tam uyum sağlıyor. Tırsan, ilaç taşımacılığı standartlarına uygun araç ölçüleri ve soğutucu birim modelleri ile beşer derece aralıklarla sıcaklık değişim testi, üç noktada ısı duyargası kalibrasyon testi, arka kapı yalıtım ve kilit sistemi testlerini başarıyla geçerek İlaç Taşımacılığı Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Bu sertifika ile Tırsan, sağlık sektörüne hizmet veren müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını eksiksiz karşılıyor. 

Tırsan Frigo T.SRI P

Tırsan Frigo ile verimlilik ve son teknoloji bir arada

Tırsan, soğuk zincir taşımacılığı gerektiren ilaç ürünlerinin taşınmasına ek olarak frigo araçları ile verimlilik ve son teknolojiyi bir arada sunuyor. Aracın yalıtımında düşük ısı iletimi ve nem almama özelliğine sahip DIN EN 13165 ölçütüne uygun preslenmiş sandviç paneller kullanılıyor. İç ve dış katmanda, güneş ışınlarını doğrudan geri yansıtan özel Gel-coat kaplamalı GRP levhalar kullanılıyor. Preslenmiş paneller otomatik makinelerde düşük toleranslarda işleniyor. Oluşan yekpare yapı, ısı ve nem yalıtımında güneş korumasında en güvenli çözümü sunuyor. Ayrıca S700MC çeliğinden imal edilen hafif ve yüksek mukavemetli gömme deve boyunlu şasi yapısıyla iç net kazanımı hedeflenen Tırsan Frigo, 2.650 mm-2.900 mm iç net yüksekliğiyle de yüksek hacimli yük taşımacılığına imkan sağlıyor. Pazar ihtiyacı ve coğrafi koşullara göre geliştirilmiş olan Tırsan Frigo aracını satın alan müşteriler, standart olarak 2.650 mm iç net, 7.2 ton forklift dayanımlı kolay temizlenebilen alüminyum taban, havalandırma brandası, 500 lt alüminyum mazot deposu, led ışıklarla donatılmış çelik yemek dolabı, bir adet yedek lastik ve birinci dingil kaldırma özelliğine de sahip oluyor.

Çift katlı Tırsan Frigo araçları, panellere gömme çift kat ray teknolojisi ile iç genişlik kazanımı sağlayarak, 24 ray ve 22 bar ile tasarlandı. Standart olarak sunulan 22 adet yük sabitleme barı ile ikinci katta 10 tona kadar yük taşıma imkanı sunuluyor ve toplamda 66 Euro palet sığası ile çokişlevli çözüm avantajı sağlanıyor. Ara bölme duvarı seçeneği ile donatılabilen frigo araçları iki farklı sıcaklıkta yük taşımacılığına olanak sağlıyor. Bu duvar tavandaki raylı yapı ile araç içinde 10 metreye kadar hareket kabiliyetine sahip. Bu sayede müşteriler farklı türlerdeki ürünlerini diledikleri hacimlerde taşıyabiliyorlar.

Ayrıca yüksek teknoloji ile donatılmış Tırsan Frigo araçları, sunduğu Telematik çözümleriyle de uydu sistemi üzerinden treylerleri izleyerek sürekli bilgi akışı sağlıyor. GPS üzerinden çalışan sistem müşterilerin isteklerine göre yapılandırılarak cep telefonu, tablet ve kişisel bilgisayarlar ile izlenebiliyor. Tırsan Telematik ile kullanıcı sürüş performansı, dingil yükleri, araç hızı, toplam kilometre, bir sonraki servis zamanı, EBS verileri, araç kapılarının açık veya kapalı olma durum bilgileri ve frigo araçları için çok önem taşıyan soğutucu birim çalışma performansı, araç içi sıcaklık ve yakıt tüketimi gibi bilgilere ulaşmak mümkün.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here