Tırsan, 2020 yılında en çok patent alan üçüncü şirket oldu

0
158
Tirsan-Ar-Ge
Tırsan, Türkiye’de de Ar-Ge 250’nin yaptığı araştırmada tüm sektörler içerisinde 2020 yılında en çok patent alan üçüncü şirket oldu.

Ar-Ge 250 Araştırması” raporunda 2020 yılı tüm sektörlerde patent üçüncüsü olan Tırsan, ilk üç şirket arasında çalışan sayısına göre patent göstergesinde de birinci oldu. 

2009 yılında sektörün ilk ve tek Ar-Ge merkezini kuran Tırsan, yetkin çalışanlarıyla başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2021 Avrupa Treyler İnovasyon Ödülleri’nde tüm kategorilerde aldığı ödüller ile uluslararası yetkinliğini dünyaya tescilleyen Tırsan, Türkiye’de de Ar-Ge 250’nin yaptığı araştırmada tüm sektörler içerisinde 2020 yılında en çok patent alan üçüncü şirket oldu. 

Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkishtime’ın 2013 yılında start verdiği “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması” Ar-Ge merkezlerinin performanslarını; En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Firmalar, Yürütülen Proje Sayısı, Çalışan Lisans ve Lisansüstü Personel Sayısı, Çalışan Kadın Personel Sayısı, Alınan Patent Sayısı, Alınan Tasarım Tescil Sayısı, Alınan Marka Sayısı ve Alınan Faydalı Model Sayısı kriterlerinde değerlendirerek Ar-Ge 250 araştırması 2020 sonuçlarını açıkladı. 

Pandemi döneminde de Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ederek 22 yeni ürün sunan Tırsan, aynı zamanda Ar-Ge 250 verilerine göre tüm sektörler içerisinde en çok patent alan ilk üç şirket arasında yerini aldı. Tırsan, aynı zamanda ilk üç şirket içerisinde uzman 108 çalışanıyla, çalışan başına düşen patent sayısında da birinci oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here