Thermo King ailesi genişliyor

0
321
Thermo King B serisi

Thermo King, kamyonetler ve vanlar için geliştirilmiş tamamen elektrikli B serisi model soğutucu üniteleri ile ürün yelpazesini genişletiyor. Ünitenin motor kısmında herhangi bir kompresöre ihtiyaç duyulmadan, aracın kendisine ait akü sistemiyle çalışıyor. B serisi üniteler, sürücü tarafından doğrudan kabinden Thermo King Direct Smart Reefer (Thermo King Akıllı Soğutucu) kumandasıyla kontrol ediliyor.

Aracın aküsünden güç alan B serisi, sessiz çalışması sayesinde gürültü kirliliği konusunda hassas bölgelere, şehirlere yapılacak dağıtımlar için en uygun ünite olarak öne çıkıyor. Kullanıma hazır TracKing sistemi ile de ünitenin uzaktan gerçek zamanlı takip ve görüntüleme olanağı veriyor. Ayrıca bu bilgilere sadece bilgisayar üzerinden değil, tablet ve mobil telefon üzerinden de kolayca ulaşım özelliğine sahip. Böylece soğuk zincir operasyonunun gereklilikleri olan ünite sıcaklığı, ürünü koruma ve zamanında teslimat gibi ölçütler denetim altına alınıyor.

Farma/ilaç taşımacılığına tam uyumlu

B 100 / B 100 Max 30 50 modelleri farma/ İlaç taşımacılığına tam uyum sağlıyor. Kompakt bileşenleri sayesinde azami yükleme alanına sahip olunan B serisi, kolay montajı sayesinde, araçta herhangi bir modifikasyon veya tadilat gerektirmiyor. Tüm sürümler taze ve dondurulmuş ürün operasyonları için tamamen elektrikli kullanım kolaylığı sağlıyor.

2008 yılından itibaren Türkiye’de Thermo King distribütörlüğünü sürdüren Doğuş Otomotiv, şirket vizyonu gereği distribütörü olduğu markanın tüm teknolojik gelişimlerini Türk kullanıcıların hizmetine dünya ile aynı anda sunuyor. 2008 yılından bugüne kadar Doğuş Otomotiv, sektörde ilk kez müşteri destek hattını kurması, kumanda paneline Türkçe dil seçeneğini ekletmesi, ünitenin kayıt altına aldığı hava hareketlerinin raporunu yazılı olarak veren dokunmatik TouchPrint yazıcının, kapının açıldığı anda soğutmayı durduran kapı duyargasını ve uzaktan müdahale şansı veren TrackingTM uydu takip sistemini standart hale getirmesiyle sektörün dijital dönüşümüne çok önemli katkılarda bulundu. Farma/ilaç taşımacılığındaki gereksinimleri ve talepleri eksiksiz olarak karşılayan, AB ölçütlerine uygun İyi Dağıtım Uygulaması(GDP)’nı geliştirmiş ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Yetkilendirme Protokolü oluşturarak, ATP Anlaşması kapsamında test, onay ve belgelendirme işlemlerine Gebze, Sakarya ve Hatay bölgesinde devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here