Taysad’dan Tırsan’a hem patent hem ihracat ödülü

0
266
TAYSAD-GK-Toplu-Fotograf
Tırsan, 2020’de patent yıllık tescil sayısını iki katına çıkararak, patent ve ihracat ödüllerinin sahibi oldu.
Renault Trucks

Tırsan, TAYSAD (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) 42. Olağan Genel Kurul Toplantısı çerçevesinde gerçekleştirilen Başarı Ödülleri Töreni’nde iki ödülün birden sahibi oldu. TADYSAD 2020 Yılında En Çok Patent Tescili Alan Üyeler kategorisinde 2. firma olan Tırsan, 2020 Yılında En Çok İhracat Yapan Üyeler kategorisinde ise 3. sırada yerini aldı. 

Tırsan, 2020’de yıllık patent tescil sayısını 57 adede yükseltti 

TAYSAD’ın Patent Ödülleri, firmaların ilgili yıl içerisinde tescil edilen patent sayılarına göre veriliyor. Buluş sahibi olan, buluşu hayata geçiren, patent çalışmalarını dokümante eden, bunlarla ilgili prosedürleri takip eden firmalar ödüllendiriliyor. Bu doğrultuda her yıl onaylanan patent sayısını artıran Tırsan, 2019 yılında 29 olan tescili patent sayısını, 2020 yılında 57 adede çıkarak, TAYSAD Başarı Ödülleri’nde patent 2.si ödülünü aldı. 

Müşterilerinin rekabet gücünü arttırmak ve sektörün geleceğine yön vermek için Ar-Ge çalışmalarını aralıksız sürdüren Tırsan, 2019 yılında ilk kez yayınlanan “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda otomotiv teknolojileri alanında 3. sırada yerini alarak, treyler sektöründen listeye giren tek firma oldu. 

2021 Avrupa Treyler İnovasyon ödüllerinde 4 ödül alan Tırsan, bu prestijli ödülün 7 dalında tüm ödülleri yalnızca 3 senede alan ilk ve tek şirket olarak Ar-Ge başarılarını Avrupa’ya bir kez daha taşıdı. 

Tırsan, TAYSAD İhracat Ödülleri’nde ilk 3’te 

Dünyanın 55’ten fazla ülkesine ihracat yapan Tırsan, 2019 yılında TİM İlk 1.000 İhracatçı Listesi’nde tüm otomotiv sektörünün en büyük 16. ihracatçısı konumunda. 

Tırsan, 2020 TAYSAD Başarı Ödülleri’nde ise listedeki tek treyler üreticisi olarak, TAYSAD 2020 Yılında En Çok İhracat Yapan Üyeler içerisinde 3. sırada yerini aldı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz