Siper Dev Road Blocker ile yüksek güvenlik

0
204
ArmaKontrol_SiperDevRoadBlocker
Arma Kontrol, askeri alanlardan özel üretim tesislerine ve riskli kamu binalarına kadar yüksek güvenlik gerektiren alanları korumak ve güvenli giriş çıkışı sağlamak üzere Siper Dev Road Blocker’ı geliştirdi.

Türkiye’nin yerli bariyer markası Arma Kontrol, askeri alanlardan özel üretim tesislerine ve riskli kamu binalarına kadar yüksek güvenlik gerektiren alanları korumak ve güvenli giriş çıkışı sağlamak üzere Siper Dev Road Blocker’ı geliştirdi. Ultra sert çelik zırhla kaplanan ve 1,5 metre boyunda olan blocker, otomobilden kamyonlara kadar farklı büyüklükteki araçların kontrollü geçişini sağlayarak, riskli alanlarda kesintisiz güvenlik sağlıyor.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle, alanlara özel yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, yüksek riskli alanlara üstün koruma sağlamak için Siper Dev Road Blocker’ı üretti. Askeri bölge, kamu binası, petrol ve özel üretim tesisleri gibi yüksek riskli alanlar için geliştirilen blocker, yapay zeka destekli teknolojisi, ultra güçlü yapısı ve 1,5 metre boyuyla alanları her an kesintisiz koruyor.

110 kilometre ile çarpan 18 tonluk aracı durdurdu

Altyapı sorunlarından ve jammer gibi sinyal bozuculardan etkilenmeyen dev road blocker, IOS ve Android uyumlu mobil cihazlarla da kolay bir kullanım sunuyor. Ön yüzü Armox ultra sert çelik zırhla kaplı olan blocker, 18 tonluk araçların 110 kilometre hızla çarpmalarına dahi karşı koyabiliyor. Segmentinin en hafif ve güçlüsü olan dev blockerın, Arma Kontrol Ar-Ge tasarım merkezindeki gerçeklik simülasyon testi ile de sağlamlığı kanıtlandı.

Arıza durumunda SMS, mail ve mobil uygulama ile bilgilendiriyor

Özel Arma Dizayn ile üretilen dev blocker, 5 milyon kez açıp kapanma sonrası bile sorunsuzca çalışmaya devam ediyor. Yapay zeka ile desteklenen, anlık olarak durum bilgilerini paylaşan blocker, arıza durumunda mail, SMS ve mobil uygulamayla otomatik bilgilendirme yapıyor. Tehlike anında acil kalkış özelliği de bulunan blocker, 2 saniye gibi kısa sürede açılarak alanları koruma altın alıyor. Trafik ışıkları, bariyer sistemleri ile entegre olabilen dev road blocker, hidrolik çalışma sistemi sayesinde en yoğun alanlarda bile kesintisiz hizmet sunuyor.

Üretim sonrasında 1 günde kuruluyor

Kurulumu 1 gün gibi kısa sürede tamamlanan dev blocker, OGS, HGS, plaka tanıma, kart ve parmak okuyucu, yüz tanıma sistemleri ile entegre edilebiliyor. Her türlü araçlı suikast riskine karşı özel olarak tasarlanan sistem, manyetik araç detektörü, emniyet fotoseli gibi destekleyici güvenlik sistemleriyle güvenlik seviyeleri daha da üst seviyelere çıkarılabiliyor. Kar, yağmur ve çamur gibi tüm zorlu doğa şartlarına dayanabilen sistem, elektrik kesintisi gibi durumlarda yedek güç ünitesini devreye alarak her koşulda güvenliğin sağlanmasına yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here