Shell, madeni yağlar pazarında 10 yıldır üst üste önder

1
1316
Renault Trucks

Kline & Company, Aralık 2016’da açıkladığı Küresel Madeni Yağlar Pazar Analizi raporunda Shell Madeni Yağlar’ın küresel önderliğini duyururken, Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) Türkiye pazarına ilişkin sektör raporuna göre de Shell & Turcas Petrol A.Ş. Türkiye’nin önder madeni yağ tedarikçisi oldu.

Shell Madeni Yağlar, hem Türkiye hem de küresel madeni yağlar pazarındaki önderliğini onuncu yılda da kimseye kaptırmadı. Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) Türkiye pazarına ilişkin sektör raporuna göre Shell & Turcas Petrol A.Ş. Türkiye’nin önder madeni yağ tedarikçisi oldu. Uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Kline’ın 2016 Aralık’ta açıkladığı madeni yağlar pazar analizi raporuna göreyse Shell, geçtiğimiz yıl dünyanın ‘1 numaralı Madeni Yağ Tedarikçisi’ oldu.

Hem Türkiye hem de küresel pazarda üst üste 10 yıldır pazar önderi olmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Shell Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, “Müşteri odaklı yaklaşımımız, teknoloji önderliğimiz, marka yatırımlarımız ve güçlü ekibimiz başarımızın temel dayanağını teşkil ediyor. Müşteri beklentilerinin ötesine geçmeyi hedefleyen hizmet anlayışımızı, en son teknolojiyle geliştirdiğimiz ürünlerimizle destekliyoruz. Bu sayede pazar önderliğimizi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürdürüyoruz. Hedefimiz, müşterilerimize yüksek performans alacakları ürünler sunarak önderliğimizi önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek. Başarımıza katkısı olan tüm müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ar-Ge’ye büyük yatırım

Shell & Turcas; başta otomotiv olmak üzere sanayi, inşaat, madencilik, nakliye ve genel imalat gibi kullanım alanlarında müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin üretimini, satışını ve pazarlamasını da gerçekleştiriyor.

Shell, her yıl Ar-Ge çalışmalarına bir milyar doların üzerinde yatırım yapıyor. ABD, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Japonya’da madeni yağ konusunda uzmanlaşmış araştırma laboratuvarları bulunuyor. Bu laboratuvarlarda çalışan yaklaşık 200 bilim insanı ve madeni yağ mühendisi, her yıl milyonlarca kilometrelik saha denemeleri gerçekleştiriyor. Bu çalışmaların bir sonucu olarak madeni yağ, baz yağ ve gres alanlarında şirketin 150’den fazla patenti bulunuyor.

Seyfettin Uzunçakmak

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz