SEAT’tan kentiçi araç kavamı

0
430
SEAT_is_presenting_its_next_vehicle_engineered_for_urban_mobility_at_the_MWC_01_HQ
SEAT, Mobil Dünya Kongresi’nde kentiçi kullanım amacıyla geliştirdiği yeni ulaşım aracı kavramını tanıtacak.
Renault Trucks

SEAT, 25 Şubat’ta Barselona’da başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress – MWC), kentiçi kullanım amacıyla geliştirdiği yeni ulaşım aracı kavramını tanıtacak. 

SEAT, son beş yıldır katıldığı mobil teknoloji ve bağlanabilirlik ile ilgili küresel bir mihenk taşı olan Mobil Dünya Kongresi’ne bu yıl da katılmaya hazırlanıyor. İspanyol marka kentiçi küçük araçlarla ulaşım stratejilerinde bir fark yaratmak adına dünya prömiyerini yapacağı yeni aracın son dokunuşlarını yapıyor. SEAT, bir kentiçi ulaşım platformu olarak geliştirilen kavram otomobili 25 Şubat’ta yapılması planlanan basın toplantısında açıklayacak.

Bu anlamda şirket geçtiğimiz kasım ayından itibaren satışı yapılan ve SEAT’ın kongre alanındaki yerinde önemli bir rol oynamaya devam edecek olan “SEAT eXS Powered by SEGWAY”in piyasaya sürülmesi ile halihazırda konu ile ilgili ilk adımlarını attı.

SEAT Başkıanı Luca de Meo markanın bu stratejisini şöyle açıkladı: “Ulaşım değişiyor. Üretici ve sağlayıcı olarak bizim rolümüz de bu değişime ayak uydurmak. Geleceğin şehirlerinde anahtar oyuncular olacak yeni ulaşım platformlarını sağlayabilmeli ve yönetebilmeliyiz. SEAT bu bağlamda birçok projede önemli rol alıyor ve MWC’nin bu projeleri dünyaya tanıtmak için olabilecek en uygun platform olduğunu düşünüyoruz.

5G Uyumlu Otomobil” yapım aşamasında

Barselona’yı Avrupa’nın en önemli 5G Teknoloji başkentlerinden biri haline getirmeyi amaçlayan 5G Barcelona projesi kapsamında, SEAT ve Telefonica 5G Uyumlu Otomobil” pilot testini gerçekleştirecek. İşbirlikçi ve özerk (otonom) sürüş için ilk adım olan bu girişim, otomobilin etrafındaki altyapılar ve diğer otomobiller ile arasında iletişim sağlanmasına imkan veriyor.

XMOBA ve Metropolis:Lab doğal ortamında

Kentiçi ulaşımı geliştirmek için akıllı çözümler geliştiren iki bağımsız SEAT Grup şirketi olan XMOBA ve Metropolis:Lab ekipleri de MWC’de olacak.

Kullanıcı ihtiyaçlarına uyarlanabilen bir hizmet sağlayarak toplu taşımanın etkinliğini artırmak için çalışan “Bus on Demand” projesinin kaydettiği ilerleme ile ilgili ayrıntılar da SEAT standında gösterilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz