Scania’nın itfaiyeciler için teklifi: Güvenilirlik ve emniyete odaklanan çözümler

0
1453
scania-firetruck
Scania'nın EkipKabin'i sektördeki benzersiz ve ödül kazanan devrilme yan perde hava yastığı sistemiyle donatılabilen tek araç.

Scania, 2015’ten bu yana düzenlenen ilk Interschutz‘a geri döndü ve yangın ve kurtarma hizmetleri, sivil koruma, emniyet ve güvenlik için dünyanın önde gelen ticari etkinliği olan fuarda bazı açılardan yeniden görücüye çıktı. Scania için, aradan geçen yıllarda geliştirdiği ve birçok itfaiye teşkilatı tarafından zaten kanıtlanmış ve takdir edilmiş bir dizi araç ve çözüm sergilendi. Scania standında dört itfaiye aracının yanı sıra Scania Power Solutions’dan iki motor sergilendi. Scania, Scania EkipKabin‘in dört kapısı için devrilme yan perde hava yastıkları gibi seçeneklerle de güvenliğe odaklandığını gösterdi.

Scania Trucks Kritik Toplum Hizmetleri Ürün Müdürü Louise Johansson, “Interschutz’un son kez gerçekleşmesinden bu yana, modüler sistemimize dayalı tamamen yeni bir çözüm yelpazesi sunduk. Scania’nın ürün yelpazesi ve belirli müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümlerle yanıt verme yeteneklerimiz daha da arttı. Taçtaki mücevher, tüm sürümlerde modüler EkipKabin.” dedi.

Scania‘nın EkipKabin’i sektördeki benzersiz ve ödül kazanan devrilme yan perde hava yastığı sistemiyle donatılabilen tek araç. Bu sunumla Scania, sürücülerin veya yolcuların kendi araçları tarafından yaralandığı ve hatta ölümcül şekilde ezildiği devrilme kazalarının en kritik sonuçlarından birini hafifletmek için önemli bir adım attı. Bu akıllı çözüm, kamyon devrildiğinde kabinde emniyet kemeri takan insanları koruyor.

Louise Johansson, şöyle devam etti: “Büyük şehirler gibi yoğun, kentsel ortamlarda çalışmak için daha iyi benimsenen güncellenmiş ergonomi, gelişmiş güvenlik ve çözümler için artan bir talep görüyoruz. İtfaiyecilerin manevrası kolay kamyonlara ihtiyacı var, bu da sürücünün iyi bir görüş açısına ve çalışma aracı olarak çevik bir araca sahip olmasını gerektiriyor.

Scania, standında L kabinli BEV şasisi ve Scania City Door‘un (Kent Kapısı) da aralarında bulunduğu çok sayıda kamyonu sergiledi. Akü Elektrikli Araçlar (BEV), yangınla mücadele amacıyla giderek daha fazla ilgi görüyor. Belirgin bir artı, işi gürültü veya yayım oluşturmadan yapabilmeleri. Ve bir L kabini ve içe doğru açılan Kent Kapısı ile iyi görüş ve kolay binişin takdir edildiği yoğun, kentsel ortamlarda çalışmak ve manevra yapmak için mükemmel bir araç.

Güncel şasi 6×2*4 dingil düzenine (üçüncü dingil elektrikle yönlendirilen bir ilave dingil) ve 4.250 mm’lik bir dingil mesafesine sahip. 28 tona kadar AYA’ya izin veriyor. Dokuz akü ile 300 kWh kurulu enerjiye sahip ve 230 kW elektrikli makineden 250 km’ye kadar menzil sunabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz