Scania, orijinal yedek parça ve yetkili servis hizmeti öneriyor

0
155
Scania_SSH
Scania, satış sonrası servis hizmetlerinde orijinal yedek parça kullanımının önemini bir kez daha belirtiyor.

Scania, satış sonrası servis hizmetlerinde orijinal yedek parça kullanımının önemini bir kez daha belirtiyor.

Orijinal yedek parça; operasyonel devamlılık, araç için daha uzun kullanım ömrü, güvenlik ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Aynı zamanda orijinal yedek parçaların garantili olması maddi kayıpları da en aza indiriyor.

Bir motorun verimli şekilde çalışabilmesi için en gerekli parçalar arasında yer alan hava filtresi, tozun tahribatına karşı motoru maksimum seviyede koruyor. Scania hava filtreleri, ihtiyaç olduğunda motorun tüm gücüne sahip oldunduğundan emin olmak için dakikada yüksek hacimde havayı işlemek için tasarlanıyor.

Scania hava filtresinin 0,09’luk koruma farkı, motoru yaklaşık yarım kiloluk tozdan koruyor

Scania hava filtreleri havayı yüzde 99,9 oranında temizliyor. Örnek vermek gerekirse, ortalama 70 km/saat hız ile 300 bin km yol kat eden bir aracın motoru 4 bin 285 saat çalışıyor, bu da 2.040.000 metreküp temizlenecek hava miktarı demek. Sadece yüzde 0.09’luk koruma farkı ile yaklaşık olarak 430 gram yani yaklaşık yarım kilo toz filtreden geçerek doğrudan motora giriyor.

Scania araçları için özel olarak geliştirilen hava filtrelerinin kullanılması, üstün yakıt ekonomisi ve uzun motor hizmet ömrü sağlıyor. Aynı zamanda Scania hava filtresinin kullanılması; yataklar, pistonlar ve silindir gömlekleri gibi yeni motor yedek parçalarına olan ihtiyacı azaltıyor. Markasız orijinal olmayan bir hava filtresi, önemli ölçüde daha az toz taşıma kapasitesi ile yakıt tüketiminin artmasına neden oluyor.

Orijinal olmayan hava filtresinin filtre tutucudaki konumunu sabitlemek için destek halkası yok ve tutucu ile filtre arasında sızıntı riski artıyor. Oysa patentli contalara sahip Scania hava filtresi filtreden temiz olmayan havanın geçmemesini sağlıyor.

Orijinal yakıt filtresi verim ve güvenlik sağlıyor

Scania yakıt filtreleri ise motorların güç çıkışı üzerinde herhangi bir etkisi olmadan büyük miktarda yakıtı filtrelemek için tasarlanıyor ve test ediliyor. Birçok araç bakım aralıklarında yaklaşık 70.000 km yol kat ediyor. Ortalama 30lt/100km yakıt tüketimi, 21.000 litre yakıtın filtrelenmesi gerektiği anlamına geliyor. Scania yakıt filtresi, yakıt içerisindeki partikülleri de çok iyi bir şekilde filtreliyor ve bu sayede motoru ciddi hasarlardan koruyor, enjektörler gibi hassas bileşenlerin hizmet ömrünü uzatıyor.

Scania disk ve balataları da maksimum güvenlik için özel olarak geliştiriliyor. Uzun ömürlü, yüksek ısıya dayanıklı ve çatlama yapmayan diskler ve araca özel olarak dizayn edilip üretilmiş balatalar yüksek fren kapasitesi sağlıyor.

Araçlardaki bir diğer önemli bileşen de motor yağı olarak öne çıkıyor. Yağ kalitesi önemli ölçüde değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle Scania, 20 yıllık test ve geliştirme çalışmaları sonunda sunduğu Scania Oil ile aracın kullanım ömrü boyunca yağın kalitesini garanti ediyor. Scania Oil Scania tarafından yalnızca Scania motorlar için üretiliyor. Motor, şanzıman ve diferansiyel parçalarında aşınmayı önler ve uzun ömürlülüğü destekliyor.

Bakım Anlaşması ile avantajlı servis hizmeti

Scania, Satış Sonrası Servis Hizmetleri’nde sunduğu ‘Bakım Anlaşması’ ile müşterilerine birçok avantaj sağlıyor. Satın alınan bakım anlaşması sayesinde Scania kullanıcıları, muhtemel fiyat artışından etkilenmeyerek maliyetlerini önceden hesaplayabiliyor. Taksitli ödeme imkânı da bulunan Bakım Anlaşması’nda araç satıldığında kullanılmayan bakımlar ilgili belgelerin ibrazı durumunda devredilebilir ya da bakım tutarı da geri alınabiliyor. Scania yetkili servislerinde yapılan Scania standartlarında periyodik bakımlar sayesinde aynı zamanda aracın ikinci el değeri de korunmuş oluyor.

Satış sonrasında sunulan hizmetler konusunda en çok önem verilen konulardan biri de yol yardım hizmetleri. Scania, Türkiye geneline yayılmış yetkili servis noktaları, acil yol yardım araçları ve 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi ile müşterilerinin ihtiyaç halinde rahatlıkla ulaşabildiği bir yapılanma ile hizmet veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here