Scania, Marcus Holm’u Üretim ve Lojistik Başkanı ve Scania İcra Kurulu Üyesi olarak atadı

0
1338
scania-MarcusHolm
Şu anda Scania Danimarka'nın Genel Müdürü olan Marcus Holm, Başkan Yardımcısı ve Üretim ve Lojistik Başkanı olarak atandı.
Renault Trucks

Şu anda Scania Danimarka’nın Genel Müdürü olan Marcus Holm, Başkan Yardımcısı ve Üretim ve Lojistik Başkanı olarak atandı. 1 Şubat 2023’ten itibaren Scania İcra Kurulu‘na girecek ve Scania ve TRATON GROUP Başkanı ve CEO’su Christian Levin‘e bağlı olacak.

Marcus Holm, 1994 yılında Scania’da göreve başladığından beri, İsveç Oskarshamn’da Kabin Gövde Üretimi Fabrika Müdürü ve Brezilya, São Paulo’da Şasi ve Kabin Üretimi Fabrika Müdürü dahil olmak üzere, Araştırma ve Geliştirme ile Üretim ve Ticari Operasyonlarda çeşitli görevlerde bulundu. 2017 yılında Scania Danimarka Genel Müdürü olarak mevcut görevini üstlendi.

Christian Levin, atamayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “TRATON GROUP içindeki entegrasyon yolculuğu hızlanırken, verimliliği artırmak için Scania’daki üretim ve lojistik operasyonlarını güçlendirmek istiyoruz. Marcus, operasyonlarımız ve uçtan uca akış hakkında derin bir anlayışa ve ayrıca karmaşık projeleri yürütme konusunda güçlü bir geçmişe sahip. Üretim, araştırma ve geliştirme ve ticari operasyonlarımızdan edindiği geniş deneyimle, bu görevi üstlenmek için çok uygun olacak.

Marcus Holm ise şunları söyledi: “Bu yeni görevi sabırsızlıkla bekliyorum. Üretim ve Lojistik bünyesinde harika bir ekibimiz var ve önümüzde bazı zorlukların yanı sıra harika fırsatlarla heyecan verici bir yolculuktayız.

1971’de doğan Marcus Holme, İsveç, Göteburg’daki Chalmers Teknoloji Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahip.

Yukarıdakilerle bağlantılı olarak, mevcut Scania Endüstriyel Operasyonları; Üretim & Lojistik ve Araştırma & Geliştirme ve Satın Alma olmak üzere iki birime bölünecek. Anders Williamsson, TRATON Group Endüstriyel Operasyonlar Başkanı ve Scania’da Genel Müdür Yardımcısı ve Araştırma ve Geliştirme ve Satın Alma Başkanı olarak görevine devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz