Scania, Birleşik Krallık’ta önemli bir kamyon siparişi aldı

0
874
scania UK
Siparişin tamamı 12 ayda teslim edilecek 2 bin 500 kamyondan oluşuyor.
Renault Trucks

Sipariş, Scania‘nın Avrupa’daki en büyük ve bir takvim yılı içinde tamamlanacak en büyük akü elektrikli kamyon siparişlerinden biri.

Scania, müşterilerine yönelik birinci sınıf marka vaadini yerine getirmeye ve sürdürülebilir bir taşımacılık sistemine geçişi yönlendirmeye kendini adamış durumda. Konsorsiyum Satın Alma grubu, Culina Group, WS Group ve A.W. Jenkinson Group genelinde teslim edilecek geniş bir kamyon filosu sipariş etti.

Siparişin tamamı 12 ayda teslim edilecek 2 bin 500 kamyondan oluşuyor. Anlaşma, en son nesil 13 litrelik SUPER aktarma organları ile çalışan içten yanmalı motorlu kamyonları ve 100 adet akü elektrikli kamyonu içeriyor. Bu kamyonlardan bazıları, Birleşik Krallık yollarında kullanılacak ilk Scania bölgesel taşımacılık akü elektrikli 4×2 çekiciler olacak.

Her araç üç yıllık tam onarım ve bakım sözleşmeleriyle desteklenecek ve bazı kamyonlar Scania Finansal Hizmetler aracılığıyla finanse edilecek.

Scania CEO'su Christian Levin
Scania CEO’su Christian Levin, “Scania’nın Culina Group, WS Group ve A.W. Jenkinson Group ile uzun yıllardır devam eden yakın ve başarılı bir ilişkisi var. Bu, sürdürülebilir taşımacılığa yönelik devam eden yolculuğumuzda bir dönüm noktasına işaret eden önemli bir anlaşma.” dedi.

Scania CEO’su Christian Levin, konuyla ilgili olarak “Scania’nın Culina Group, WS Group ve A.W. Jenkinson Group ile uzun yıllardır devam eden yakın ve başarılı bir ilişkisi var. Bu, sürdürülebilir taşımacılığa yönelik devam eden yolculuğumuzda bir dönüm noktasına işaret eden önemli bir anlaşma.” dedi.

Culina Group CEO Yardımcısı William Stobart ise şunları söyledi: “Konsorsiyum adına anlaşmamızı yenileyebildiğimiz için çok mutluyuz. Küresel tedarik sorunları yaşayan OEM’ler için zor bir dönemdi, ancak Scania, her iki taraf için de etkiyi en aza indirmek amacıyla son iki yılda bizimle yakın işbirliği içinde çalıştı. Bu, işletmeler arasındaki gerçek ortaklığın bir kanıtı.

Scania Birleşik Krallık Genel Müdürü Chris Newitt de şu açıklamayı yaptı: “Bize harika ilişkimizi sürdürme fırsatı verdikleri için Konsorsiyum Satın Alma kuruluna teşekkür etmek istiyorum. Bu duyuruyu yapabilmemiz, iki kuruluş arasındaki gücün bir kanıtı, ancak aynı zamanda bu anlaşmanın üzerine inşa edildiği yıllar boyunca bunu mümkün kılmakta emeği geçenler için de bir kanıt.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here