Renault Trucks, Long Haul Days’i İstanbul’da düzenledi

0
878

Renault Trucks, uluslararası Long Haul Days organizasyonunu İstanbul’da gerçekleştirdi. Afrika, Ortadoğu, Cezayir, Şili ve Türkiye’den 500 lojistik profesyonelinin katıldığı etkinlik, İstanbul Park Formula 1 pistinde renkli sahnelere ev sahipliği yaptı.

Renault Trucks Long Haul Days etkinliği, uzun yol sınıfında faaliyet gösteren farklı ülkelerden 500 müşteriyi bir araya getirdi.

Renault Trucks’ın Türkiye’deki 20’nci yılı kutlamaları çerçevesinde Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, Renault Trucks International Kıdemli Başkan Yardımcısı Olivier De Saint Meleuc, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine ve diğer ülke başkanlarının katıldığı Long Haul Days etkinliği, uzun yol sınıfında faaliyet gösteren farklı ülkelerden 500 müşteriyi bir araya getirdi. Katılımcılar, etkinlik boyunca çeşitli atölye çalışmalarında bulunarak İstanbul Park’ta Formula 1 pistinde Renault Trucks’ın T ve D uzun yol, özel olarak hazırlanan arazi test parkurunda ise C ve K inşaat serisi kamyon ve çekicilerini deneme olanağı buldular.

Renault Trucks’ın D WIDE 430, T460 ve T520 uzun yol çekicilerini İstanbul Park Formula 1 yarış pistinde kullanma olanağı bulan katılımcılar, aynı zamanda Renault Megane (160 bg) ve Caterham Supersport (180 bg) yarış otomobilleriyle sürüş deneyimi de yaşadılar.

Atölye çalışmalarında Renault Trucks uzmanları, müşterilerin operasyon maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmak üzere geliştirilen taşıma çözümlerini katılımcılar ile paylaştı. Kässbohrer, Michelin ve Total markalarının da katkıda bulunduğu etkinlikte, araçlarda performans ve verimlilik odak noktası oldu.

Renault Trucks’ın D WIDE 430, T460 ve T520 uzun yol çekicileri, İstanbul Park Formula 1 yarış pistinde test sürüşlerini tamamladı. Aynı zamanda çekici ve kamyonlar ile birlikte Renault Megane (160 bg) ve Caterham Supersport (180 bg) yarış otomobilleriyle sürüş deneyimi yaşandı.

Atölye çalışmalarında Renault Trucks uzmanları, müşterilerin operasyon maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmak üzere geliştirilen taşıma çözümlerini katılımcılar ile paylaştı.

C ve K serileri ise özel olarak hazırlanan off-road parkurunda zorlu koşullarda denendi. Müşterilerin beğenisini kazanan C ve K serisi kamyonlar, engebeli ve yüksek tepelerden oluşan zorlu off-road parkurunda çekiş güçlerini ve arazi yeteneklerini gösterdiler.

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine

Etkinlik sırasında açıklamalarda bulunan Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, “Renault Trucks Long Haul Days etkinliğine bu yıl Türkiye olarak ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Farklı ülkelerden 500 müşterimiz ile İstanbul Formula 1 pistinde çok verimli ve keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. Müşterilerimize, çekici ve kamyonlarımızı test ederlerken, teorik bilgiler de vererek filolarının maliyetlerini düşürmeleri için gerekli ortamı yarattık ve bilgilerini pekiştirdik. Renault Trucks olarak araçlarımızı geliştirirken müşterilerimiz ile ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizi ve satış sonrası hizmetlerimizi, müşterilerimiz ile bir araya gelerek geliştiriyoruz. Sonunda araçlarımıza gösterdikleri ilgi, başarımızın bir göstergesi.” şeklinde konuştu.

Renault Trucks T serisi

Renault Trucks T serisi

Yakıt tasarrufu ile yoldaki konforlu yaşam arasında başarılı bir denge sunan Renault Trucks T serisi, sürücülerin ve taşımacılık firmalarının işlerini en verimli şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyor. T çekiciler, uzun yol sınıfında yakıt tasarrufu ile ön plana çıkıyor. Farklı uluslararası müşterilerle yakın işbirliği içerisinde tasarlanan ve geliştirilen bu araç, geniş ve rüzgar direnci düşük bir kabine sahip.

Renault Trucks, tasarım aşamasından itibaren “T” çekicinin yakıt tasarrufuna odaklandı. Kabin ve yürüyen aksamın her bir parçası, yakıt tüketimini azaltma hedefiyle tasarlandı.

T serisindeki tüm araçlar, ticari hızı en uygun hale getirmek ve yakıt tüketimini azaltmak için Eco Cruise Control (Ekonomik hız sabitleyici) ile birlikte standart olarak OPTIDRIVER otomatik şanzıman donanımına sahip bulunuyor. OPTIDRIVER, koşullar izin verdiğinde kontrollü serbest sürüş modunu tetikleyen Optiroll ile bilreştirildi. Ayrıca, “yeşil bölgeler” dışında sürüş süresini sınırlamak için güç modu devre dışı bırakılabiliyor ve motorun gereksiz yere çalışmasını engellemek için üç veya beş dakika bekledikten sonra kapanan otomatik motor durdurma sistemi de takılabiliyor.

Renault Trucks T High

Renault Trucks T serisi, en sıkı dayanıklılık ve güvenlik testlerinden geçirildi. Uzun yol yelpazesinden 300 test aracı, 7 yılı aşkın bir süre boyunca, 5 milyon saat test pisti denemelerine tabi tutuldu. Zorlu koşullarda 10 milyon kilometre sürüş testinden geçirildi ve 50 uluslararası müşteri tarafından gerçek çalışma koşullarında test edildi. Tüm bu testler, Renault Trucks T aracının dayanıklılığını kanıtlanmış oldu.

2.5 metre genişliğinde “Sleeper” ile “High Sleeper” olarak iki farklı kabin iç yüksekliği ile pazara sunulan Renault Trucks T, uzun yol sürücüleri için ideal çalışma ve dinlenme ortamı sağlıyor. Tam güvenlik için Renault Trucks T araçlarda, sürücünün kusurlu davranışını algıladıklarında alarm veren bir dizi destek mekanizması bulunuyor. Örneğin, araç istemsiz bir şekilde şerit dışına çıktığında (Şerit değiştirme uyarı sistemi) veya önden çarpışma tehlikesinin yaklaştığı bir durumda (Gelişmiş Acil Frenleme sistemi) alarm devreye giriyor. T serisi, çekici ile öndeki araç arasında her zaman güvenli bir mesafe bırakılmasını sağlayan Akıllı Hız Kontrol sistemine (ACC) de sahip. Ayrıca T serisi araçlarda, sürücüler için azami güvenliği sağlamak için araç durduğunda otomatik olarak çalışan tam elektronik bir park freni (EPB) bulunuyor.

Renault Trucks D serisi

Renault Trucks D serisi

Renault Trucks D serisi, taşımacılık şirketlerinin işletme giderlerini azaltmalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. DTI 5 ve DTI 8 motorlar, denenmiş ve test edilmiş teknolojilere dayandırıldı ve şehiriçi uygulamalara ve bölgesel/ulusal nakliye koşullarına uyarlandı.

Renault Trucks araçlarda, yakıt tüketimini azaltan, aracın mekanik parçalarını koruyan, bakım giderlerini sınırlı tutan ve sürücülerin tamamen sürüşe odaklanmalarını sağlayan otomatik şanzımanlar standart olarak sunuluyor.

380 veya 430 beygir güç üreten 11 litrelik motor seçenekleriyle Renault Trucks D WIDE serisi, kullanıcılara küresel bir nakliye çözümü sunuyor.

Devir Saati Yayın Yönetmeni Ahmet Oğuz, özellikle yurtiçi nakliye ve koneyner taşımacılığı uygulamaları için uygun maliyetli bir çözüm sunan D Wide çekiciyi Formula 1 pistinde kullanma olanağı buldu.

Renault Trucks C ve K serileri

Dayanıklılık, çalışma konforu, taşıma sığası, çekiş gücü, düşük yakıt tüketimli motorlar, tüm uygulama alanları için kolay üstyapı montajı ve müşteriye özel satış sonrası hizmetler, Renault Trucks C ve K serisi araçların ortak özellikleri olarak göze çarpıyor. C ve K serileri gerek yolda gerekse de arazide müşterilerin gereksinimlerini en uygun şekilde karşılamak üzere geliştirildi.

Renault Trucks K ve C serileri

Renault Trucks K serisi, Kamerun’da tomruk taşımacılığından Umman’da 120 ton yük taşınmasına kadar zorlu koşullarda test edildi. Bu özel kamyonlar, şu ana kadar uygulanan en sıkı ve titiz testlere tabi tutuldu.

Renault Trucks, yaklaşık üç yıl önce ticari taşıt sektöründe büyük bir devrim yaparak Euro 6 ölçütlerine geçişle birlikte tüm ürün yelpazesini aynı anda yenilemişti. Uzun yol kamyonları ile aynı anda tanıtılan inşaat serisi başarılı tasarımı ile büyük beğeni kazanmıştı. Uzun yol kamyonlarındaki pratiklik, kullanım kolaylığı ve işlevsellik inşaat serisine de aynı şekilde yansıtılmıştı. Nitekim Renault Trucks Long Haul Days etkinliği sırasındaki deneme sürüşünde Ahmet Oğuz, K serisinin başarılı tasarımını bir kez daha deneyimleme olanağı buldu. Devir Saati Yayın Kurulu Üyesi Lale Oğuz da özel arazi parkurundaki deneme sürüşüne katıldı.

Renault Trucks K serisi, sağlamlık anlamında yeni standartlar ortaya koyuyor. Başarılı tasarıma, tamamı çelik tampona, arazide hareketi kolaylaştıran yerden yükseklik mesafesine ve pazardaki en iyi yaklaşma açısına sahip K serisi, zorlu koşullarda çalışan taşımacılık firmalarının gereksinimlerine çözüm sunuyor.

Renault Trucks K 440 T 6×4 ağır çekiciyi özel arazi parkurunda kullanma olanağı bulan Ahmet Oğuz, Optidriver otomatikleştirilmiş şanzımanın off-road (arazi) modundaki vites geçiş hızını oldukça beğendi. Son derece hızlı gerçekleşen vites değişimleri arazide çok ihtiyaç duyulan çekiş gücünde kayıp yaşatmıyor. Arazinin zorluğuna göre devreye alınan diferansiyel kilitleri aracın en zorlu arazi şartlarında bile kalkış yapmasına ve ilerlemesine olanak sağlıyor.

Renault Trucks C serisi ise yükün arazide ya da inşaat sahalarında yüklenip boşaltıldığı uzun mesafe ukarayolu ygulamalarına sesleniyor. Bir yol kamyonu ile aynı düzeyde yüksek taşıma sığası, düşük yakıt tüketimi ve konfor sunulurken, arazide de gerekli performans elde ediliyor. Renault Trucks C serisinin asfalt yol kullanımı ağırlıkı bir C ROAD sürümü de bulunuyor.

Renault Trucks C ve K serileri, özel olarak hazırlanan off-road parkurunda zorlu koşullarda denendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here