Renault Trucks, 2021 Solutrans Ticaret Fuarı’nda yer alacak

0
744
Renault-Trucks-TCK-Evolution-2021_1
Renault Trucks Fransa, 16-20 Kasım 2021 tarihleri arasında Lyon-Eurexpo'da düzenlenecek 16. Solutrans ticaret fuarına katılacak.

Renault Trucks Fransa, 16-20 Kasım 2021 tarihleri arasında Lyon-Eurexpo’da düzenlenecek 16. Solutrans ticaret fuarına katılacak. Fransız üretici, taşımacılık çözümlerini 700 m2’nin üzerinde bir standda sergileyecek.

Renault Trucks, 16-20 Kasım 2021 tarihleri arasında tarihi evi olan Lyon’daki Eurexpo fuar merkezinde gerçekleşecek olan uluslararası karayolu ve kentiçi taşımacılık çözümleri fuarı Solutrans’a katılacağını duyurdu. Renault Trucks, 16’ncı kez düzenlenecek fuarda çeşitli alanlara bölünmüş 700 m2’nin üzerinde bir stantta 7 araç sergileyecek.

Elektrikli & kentsel mobilite

Renault Trucks, özellikle elektrikli mobiliteye odaklanarak enerjiyi dönüştürmeyi taahhüt ediyor. Fransa’da üretilen tamamen elektrikli Renault Trucks Z.E. ürün yelpazesi ile üretici; sıfır yayımlı, hava kalitesini koruyan ve şehirlerdeki tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olan araçlar sunuyor. Bu kamyonlar, kentsel alanlardaki kısıtlamalardan bağımsız olarak sürülebiliyor.

Solutrans ziyaretçileri, 16 tonluk D Z.E. ve 26 tonluk D Wide Z.E.‘yi Renault Trucks standında görme fırsatına sahip olacaklar.

Tamamen elektrikli iki Renault Trucks Master Z.E. ticari araç da standda sergilenecek. Biri Solight kompozit gövde ile donatılırken, diğeri ise özellikle kurye hizmetleri için tasarlanmış iç donanımlara sahip olacak.

Elektrikli ve kentsel mobiliteye ayrılmış bu alanda Renault Trucks, geleceğin kentsel mobilite vizyonunu da paylaşacak.

Renault-Trucks-D-Wide-ZE
Solutrans ziyaretçileri, 16 tonluk D Z.E. ve 26 tonluk D Wide Z.E.’yi Renault Trucks standında görme fırsatına sahip olacaklar.

T, T High, C ve K serilerinin enerji verimliliği

Standda sergilenen Renault Trucks T High Evolution 2021, Solutrans ziyaretçilerine üreticinin High serisinde bu yıl yaptığı gelişmeleri gösterecek. Hem sürüş konforu hem de araç içi konfor açısından büyük iyileştirmeler yapıldı. Bu, 2013 yılında serinin tamamen yenilenmesinden bu yana en önemli gelişme.

Bu arada Renault Trucks, dizel araçlarını, yakıt tüketimi ve CO2 yayımlarının azaltılması açısından her zamankinden daha verimli hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Üretici, Solutrans‘ta bu alandaki en son gelişmeleri en üst ürün yelpazesinde sunacak.

Renault Trucks ayrıca B100 ile çalışan bir T 480 sergileyecek. Üretici, 2020’de dizelin yerini alan yüzde 100 Fransız kolza tohumu yakıtı olan Oleo100‘ün geliştirilmesini hızlandırmayı amaçlayan Saipol (Avril Group) ile ortak bir teklif sundu. Bu teklifin başarısından güç alan Renault Trucks, şimdi B100‘ün özel kullanımını garanti eden bir B100 seçeneği sunuyor.

Döngüsel ekonomi

Renault Trucks, araçlarının ömrünü uzatmayı taahhüt ediyor. Üretici, özellikle müşterilerinin kamyonlarında onarım ve iyileştirmeler yaparak, yenilenmiş kamyonlar sunuyor.

Renault Trucks, Bourg-en-Bresse fabrikasında kullanılmış araçların yeniden dönüştürülmesinde uzmanlaşan İkinci El Kamyon Fabrikası‘nı da kurdu. Bu fabrikada uzun yol çekicileri hafif inşaat çekicisine (T X-Road) ve kamyona dönüştürülüyor (T P-Road) ve araçlar Afrika ve Ortadoğu pazarlarının gereksinimlerini karşılayacak şekilde modifiye ediliyor (T X-Port ve T X64).

Buna ek olarak, Renault Trucks, yenilenebilecek parçaları ve daha sonra döngüye yeniden dahil edilecek yeniden kullanılabilir ham maddeleri geri kazanmak için ömrünü tamamlamış kamyonları sökerek geri dönüşüm yapıyor.

Bu yaklaşımın ayrılmaz bir parçası olarak, Renault Trucks ikinci el kamyon işi, sınırlı sayıda üretilen yeni Renault Trucks T Selection ve yeni Renault Trucks İkinci El Kamyon markası Renault Trucks Kullanılmış Kamyonlar‘ın tanıtımı ile Solutrans’ta temsil edilecek.

Renault-Trucks-Master-Z.E.-electrique
Tamamen elektrikli iki Renault Trucks Master Z.E. ticari araç da standda sergilenecek.

Clovis Location

Son olarak Renault Trucks, Clovis Location franchise’ının kiralama tekliflerine bir alan ayıracak. Renault Trucks ticari ve endüstriyel araçların kiralamasındaki bu uzman, kısa, orta ve uzun vadeli anahtar teslim kiralama tekliflerini sunacak.

Solutrans Ticaret Fuarı sırasında önemli Renault Trucks etkinlikleri

Renault Trucks Fransa Genel Müdürü Christophe Martin ile basın toplantısı, 17 Kasım 2021 Çarşamba saat 10.00’da Renault Trucks standında

Solutrans yuvarlak masalarına Renault Trucks tarafından katılım:

  • Alternatif çözümler, CO2 hedeflerine nasıl ulaşılır?

Renault Trucks Fransa Alternatif Enerjiler Direktörü Olivier Metzger ile 17 Kasım 2021 Çarşamba 14:00-15:30 saatleri arasında.

  • Kentsel mobilite, ticari ve ağır araçlar nasıl uyum sağlar?

Renault Trucks Fransa Hafif Ticari Araçlar Satış Direktörü Julien Sonzini ile 18 Kasım 2021 Perşembe günü 14.30 – 15.30 saatleri arasında.

  • Ağır yük aracı bakımı: tam bir devrim

Renault Trucks Fransa Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Laurent Javey ile 19 Kasım 2021 Cuma günü 09:30-10:30 saatleri arasında.

  • Ağır yük aracı geri dönüşümü: ekonomik ve çevresel bir gerçeklik

Renault Trucks Fransa İkinci El Kamyon Direktörü Aymeric Larcher ile 19 Kasım 2021 Cuma günü 11.30 – 12.30 saatleri arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here