Renault Grubu Castrol’ü tercih etti

0
1410
BP-Castrol_Renault_ortaklik
Renault Grubu, küresel çapta tüm servislerine Castrol önerecek.

Castrol ve Renault Grubu devam eden işbirliğini bir üst seviyeye taşıyor. Hayata geçirilecek anlaşma kapsamında, 1 Ocak 2020 itibariyle Renault Grubu’nun tüm servislerine önereceği yağ Castrol olacak.

Dünyanın önder madeni yağ üreticilerinden Castrol dünya çapında hayata geçirdiği büyük ortaklık çalışmalarını genişletmeye ve yenilemeye devam ediyor. Yapılan stratejik ortaklık anlaşması kapsamında Renault Grubu’nun 1 Ocak 2020 itibari ile yarış pistlerinde kullanımın yanı sıra küresel çapta tüm servislerine önereceği yağ da Castrol olacak.

Renault Grubu uzun soluklu bu anlaşma ile servislerinde kullanılacak motor yağı olarak Castrol’ü tercih ederken Castrol’ün performansına ne kadar güven duyduğunu da açıkça ortaya koyuyor. Müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için uzmanlıklarını birleştiren bu iki dünya devi, ortak markalı ürünlerini tüm Renault grubu servis ve bayilerinde satışa sunulacak.

BP-Castrol 2024 yılına kadar Formula 1’de

2017 yılından bu yana Renault Sport Formula One Takımı’nın resmi partneri olan BP-Castrol, 5 yıl daha pistlerde teknik iş ortağı olmaya devam edecek. Takımın Enstone’daki motor teknik merkezlerinde BP-Castrol’ün ileri teknolojiye sahip yakıtları, motor yağları, dişli ve hidrolik yağları, gresler ve fren sıvısı gibi ürünlerin yanı sıra yüksek performanslı endüstriyel yağları da kullanılacak. Bununla birlikte 2021 yılında yürürlüğe girecek yeni Formula 1 yönetmelikleri sonrası, Renault F1 takımını desteklemekte BP- Castrol’ün ileri teknolojili ürünleri ve Ar-Ge çalışmaları önemli bir rol oynayacak.

Güçlü Formula 1 ortaklığı ve servis yağı anlaşması ile Renault müşterileri Castrol’ün yüksek performansını yarış pistlerinden sonra, şimdi de günlük araç kullanımlarında deneyimleyerek sınırlarını zorlayacak. 

BP-Castrol ve Renault Grubu’nun büyüyen güçlü ortaklığı gelişen pazarlar karşısında firmaların gücünü ve tecrübesini bir araya getirdiği muazzam bir işbirliğine olanak sağlayacak. Bu sayede geleceğin teknoloji ve gelişmelerine yönelik düşük emisyonlarla performansı bir arada sunan gelişmiş madeni yağ ve ürünleriyle BP-Castrol, bugünden geleceğin teknolojilerini Renault tüketicisi ile buluşturmayı başarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here