Pirelli kışa hazırlanıyor

0
1711

Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. satış ve pazarlama ekibi kış dönemine hazırlık ve kontrollü girebilmek için bir araya geldi. İstanbul’da yaklaşık 60 kişinin katıldığı; yeni kış lastiği yönetmeliği, Pirelli’nin kış dönemi için yeni ürün yelpazesi ve markanın kış dönemi stratejileri gibi konuların tartışıldığı etkinliğe Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. CEO’su Gian Paolo Gatti Comino ev sahipliği yaptı.

Kış Lastiği Binek Otomobillere de Zorunlu Oluyor

Yeni kış lastiği tebliğine göre Türkiye’de tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasındaki kış lastiği kullanılması zorunlu hale geliyor. 2012 yılından bu yana Türkiye’de uygulanan kış lastiği zorunluluğu sadece ticari taşıtları kapsıyordu. Bu yıl ilk kez yeni bir yasal düzenlemeyle binek araçlar da dahil edildi.

Türkiye’de kış lastiği pazarı yıllar içinde ciddi büyüklüklere ulaşırken, yenileme pazarının yaklaşık yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor; Avrupa’da Almanya, Avusturya gibi pazarlarda yüzde 50 seviyelerinde olan bu orana yeni yönetmelik ile birlikte Türkiye pazarının da ulaşması bekleniyor.

Pirelli Otomobil Lastikleri CEO’su Gian Paolo Gatti Comino

Kontrolsüz Güç, Güç Değildir

Toplantının açılış konuşmasını yapan Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş CEO’su Gian Paolo Gatti Comino kış lastiği pazarında yaşanacak ani artışın etkilerine dikkat çekerek “Türkiye’de kış lastiği pazarı önemli bir yere sahip. Yenileme pazarının yüzde 40’ını kış lastikleri oluşturuyor. Avrupa’daki Almanya, Avusturya gibi pazarlardan çok da geride sayılmayız. Onlarda bu oran yüzde 50 seviyelerinde. Yeni düzenleme sonrasında kış lastiği pazarında ciddi bir büyüme bekliyoruz; ancak bizim her zaman hatırlattığımız bir mottomuz var; “Kontrolsüz güç, güç değildir”. Bizim de bu süreci kontrol altında yönetmemiz büyük önem arz ediyor. Burada müşteri taleplerini tahmin etmek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yetkili satıcılarımızla birlikte yakın çalışmalar içerisindeyiz.” dedi.

Toplantıda Pirelli’nin yenilikçi ürün teknolojileri Run Flat, Sealinside, PNCS ve kış dönemi için oluşturduğu ürün yelpazesi hakkında da bilgi verildi. Pirelli’nin kış lastiği konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesi olduğunun altını çizen Gian Paolo Gatti Comino şöyle konuştu: “Pirelli olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Pirelli’deki kış lastikleri çeşitlerini spor araçlar ve lüks sedanlar için tasarlanmış lastikler, şehiriçi araçlar için tasarlanmış lastikler, ağır kış koşulları ve motor sporlarında kullanılan lastikler, SUV-4×4’ler için tasarlanmış lastikler ve hafif ticari taşıt kış lastikleri olarak ayırmak mümkün.

Pirelli hafif ticari taşıt kış lastikleri

Carrier Wınter

Uzun kilometre performansı, ıslak ve karlı zeminde güvenlik ve düzenli aşınma özelliklerine sahip Carrier Winter, üç geniş çevresel kanala ve açık omuz yapısına sahip yeni taban deseniyle ıslak zeminde yüksek güvenlik sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz