PACCAR, yenilikçi otonom ve elektrikli kamyonları CES 2020’de sergiledi

0
5237
kenworth-T680
Seviye 4 otonom Kenworth T680

PACCAR, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen CES 2020’ye katıldı. CES, teknolojik yenilikçilik alanında dünyanın en büyük şovlarından biri. Otonom ve seçenek tahrikli ticari taşıtlarda bir önder olan PACCAR, şovda bu teknolojilere sahip üç aracını sergiledi: Seviye 4 otonom Kenworth T680; akü elektrikli Peterbilt Model 520EV ve akü elektrikli Kenworth K270E. Peterbilt ve Kenworth, bu kamyonları kentlerarası yük taşımacılığını, atık toplamayı ve kentiçi dağıtımı içeren müşteri uygulamaları yelpazesi için tasarladı.

CES’te sergilenen Kenworth T680 otonom kamyon, PACCAR’ın müşterileri için otonom ticari taşıtlar geliştirmeye olan adanmışlığı gösterdi. PACCAR Yenilikçilik Merkezi Genel Müdürü Stephan Olsen, şunu kaydetti: “Silikon Vadisi’ndeki PACCAR Yenilikçilik Merkezi kamyon yenilikçilik ekosisteminde merkezi bir oyuncu haline geldi. Peterbilt ve Kenworth, bağımsız otonom sürüş teknolojisi geliştiricileri arasında açıkça tercih edilen kamyonlar. Gelecekte bu yenilikçi şirketlerle üretken işbirliğimizi daha da derinleştirmek için sabırsızlanıyoruz.

Peterbilt-Model-520EV
Akü elektrikli Peterbilt Model 520EV

Peterbilt Model 520EV akü elektrikli kamyonlar güncel olarak müşteriler tarafından sahada deneniyor. Tek bir dolumla tüm gün çalışan kamyonlar konut alanlarında ve ticari güzergahlarda sessizce atık topluyor. Peterbilt, Model 520EV kamyonları 2021’de müşterilere teslim etmeyi umuyor.  

Akü elektrikli Kenworth K270E, 100 ve 200 mil arasındaki menzille yerel toplama ve dağıtım operasyonları için son derece uygun bir orta hizmet kamyonu. Kenworth, 2020’de K270E kamyonları müşterilere teslim etmeyi hedefliyor.

kenworth-k270e
Akü elektrikli Kenworth K270E

PACCAR CTO’su Kyle Quinn, konuyla ilgili olarak “Bu ileri teknolojili Kenworth ve Peterbilt araçlar çevreyle dost ve müşterilerimizin operasyonlarını büyütüyor. PACCAR, endüstri önderi taşımacılık çözümleri yelpazesi kapsamında gelecek nesil teknolojilere yatırım yapıyor. PACCAR’ın yenilikçi otonom ve seçenek tahrikli kamyonlarını sergilemek için CES’e geri dönmekten dolayı mutluyuz.” dedi.

PACCAR; Kenworth, Peterbilt ve DAF markaları altında yüksek kaliteli hafif, orta ve ağır hizmet kamyonlarını tasarlamada, üretmede ve müşteri desteği vermede küresel bir teknoloji önderi. PACCAR, aynı zamanda gelişmiş aktarma organları tasarlıyor ve üretiyor, finansal hizmetler ve bilgi teknolojisi sunuyor ve ana işine bağlı olarak kamyon parçaları dağıtıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here