PACCAR, fabrika kapanışlarını 20 Nisan 2020’ye kadar uzattı

0
1076
PACCAR-range-XF-Euro-6-T680
PACCAR, dünya çapındaki fabrikalarında kamyon ve motor üretiminin askıya alınmasını 20 Nisan 2020 tarihine kadar uzatacak.

PACCAR Inc, koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak müşteri talebindeki son değişikliklere ve küresel ekonomideki zayıf görünüme yanıt olarak bir iş güncellemesi sunuyor.

Şirket, dünya çapındaki fabrikalarında kamyon ve motor üretiminin askıya alınmasını 20 Nisan 2020 tarihine kadar uzatacak. Gelecekteki faaliyetleri düzenli olarak gözden geçirecek. PACCAR, topluluklara tıbbi malzeme, gıda ve temel altyapı hizmetleri sunan müşterilerine satış sonrası destek sağlamaya devam edecek.

PACCAR’ın ilk çeyrek ve 2020’nin geri kalanı için finansal sonuçları, müşteri talebindeki değişiklikler, hükümet düzenlemeleri ve yetkilerinin etkisi nedeniyle düşük üretim programlarından etkilenecek. Şirket, 21 Nisan 2020 için planlanan kazanç açıklaması sırasında 2020 hedeflerini ve ilk çeyrek sonuçlarını güncelleyecek.

Şirket, güçlü likidite ve A + / A1 kredi notu ile güçlü bir finansal konuma sahip. Nakit ve menkul kıymetler üretimi Şubat 2020’nin sonunda 4,28 milyar Dolar idi. Şirketin ayrıca 3.00 milyar Dolar’lık mevcut kredi limitlerine erişimi bulunuyor.

PACCAR CEO’su Preston Feight, “PACCAR’ın mükemmel bilançosu, deneyimli liderlik ekibi ve seçkin çalışanları bu zor dönemde başarılı bir şekilde yönetilmesine katkıda bulunacak.” dedi.

PACCAR bünyesindeki Kenworth, Peterbilt ve DAF firmalarıyla yüksek kaliteli hafif, orta ve ağır iş kamyonlarının tasarım, üretim ve müşteri desteğinde küresel bir teknoloji önderi. PACCAR ayrıca gelişmiş dizel motorlar tasarlayıp üretiyor, finansal hizmetler ve bilgi teknolojisi sağlıyor ve kamyon yedek parçaları da sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz